MotoNews.pl

Nowy Trafic SpaceNomad wzbogaca gamę kamperów Renault

25 sierpnia 2021

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Renault-Trafic-SpaceNomad

Zaprezentowany na salonie karawaningu Caravan Salon w Dusseldorfie nowy Trafic SpaceNomad pojawi się w katalogu modeli Renault na początku 2022 roku. Po Szwajcarii samochód trafi na rynki pięciu innych krajów europejskich.

Nowy Renault Trafic SpaceNomad

Kampery, które już od pewnego czasu zyskują mocno na popularności, w czasach post-lockdownu stają się czymś wręcz nieodzownym. Elastyczność tego środka transportu ułatwia podróżowanie nawet przy obecnych ograniczeniach sanitarnych i oferuje użytkownikom całkowitą swobodę.

Po udanym debiucie na rynku szwajcarskim w 2020 roku marka Renault zdecydowała się rozszerzyć sprzedaż SpaceNomad w Europie na kolejne kraje: Niemcy, Austrię, Belgię, Danię i Francję. Kamper, wyposażony przez firmę Pilote i produkowany na bazie Nowego Trafica w zakładzie w Sandouville (Francja), trafi do sprzedaży w sieci Renault na początku 2022 roku. Będzie dostępny w dwóch długościach, w wersji 4- lub 5-miejscowej, z bogatą gamą silników o mocy od 110 do 170 KM, współpracujących z mechanicznymi lub automatycznymi (w przypadku silników o mocy 150 i 170 KM) skrzyniami biegów. Nowy Trafic SpaceNomad dostosowany jest do różnych sposobów użytkowania i potrzeb klientów poszukujących swobody i beztroskiego podróżowania.

“Ambicją Renault jest wzbogacenie gamy kamperów na dynamicznie rozwijającym się od 10 lat rynku europejskim. Po udanym debiucie w Szwajcarii nowy Trafic SpaceNomad trafi do miłośników swobody podróżowania w innych krajach.” – Thierry Plantegenest, dyrektor handlowy Renault na świat i dyrektor ds. samochodów dostawczych Renault

Trafic SpaceNomad

W pełni wyposażona kuchnia na zimę i lato, przystosowana na każdą nieprzewidzianą sytuację:

  • Duża, dwupalnikowa kuchenka z zapłonem piezoelektrycznym połączona ze zlewem z wbudowaną baterią zlewozmywakową
  • Lodówka o pojemności 49 l
  • Niezależny stolik do ustawienia wewnątrz lub na zewnątrz (z możliwością przechowywania w bagażniku).
  • Dwie strefy sypialne z nawet czterema miejscami do spania: Łóżko w podnoszonym dachu (120 x 200 cm) i tylna kanapa, którą można przekształcić w łóżko (130 x 185 cm).
  • I zewnętrzny prysznic, by móc się w każdej chwili odświeżyć.

Trafic SpaceNomad

Kabina zapewniająca pełen komfort

Nowy Trafic SpaceNomad może posiadać do pięciu miejsc siedzących. Dwa przednie niezależne fotele można obrócić do wewnątrz, tworząc w ten sposób przestronną i przyjazną dla użytkowników przestrzeń mieszkalną. Tylna część kabiny jest dostępna w dwóch konfiguracjach: z tylną, nieruchomą, dwumiejscową kanapą lub z trzymiejscową kanapą przesuwną. W dzień i w nocy chroni swoich użytkowników przed niepogodą dzięki markizie (220 cm x 235 cm) i oświetleniu w 100% wykonanemu w technologii LED (12 punktów świetlnych). Niestraszne są jej skrajne warunki pogodowe, ponieważ jest skutecznie izolowana, oświetlona i ogrzewana (2 000 W) oraz wyposażona w żaluzje przeciwsłoneczne.

Trafic SpaceNomad

Design, schowki i bezpieczeństwo

Nowy Trafic SpaceNomad wyróżnia się bardziej wyrazistym designem nadwozia. Poziomo umieszczona pokrywa silnika i pionowa osłona chłodnicy tworzą wrażenie większej mocy. Ma również reflektory full LED i unowocześniony układ świateł C-shape. We wnętrzu, w przedniej części kabiny, uwagę zwraca unowocześniona deska rozdzielcza, w której mieszczą się schowki nawet do 81,8 l pojemności, co plasuje samochód w czołówce tego segmentu. Bogatszy jest też design: chromowane wstawki ozdobne, obręcze kół z diamentowym połyskiem, metalizowane lakiery (w tym unikatowy kolor Czerwony Carmin). Dla zapewnienia kierowcy większego spokoju ducha podczas jazdy samochód zyskał szereg nowych systemów wspomagania prowadzenia, takich jak aktywny system wspomagania nagłego hamowania, system kontroli pasa ruchu, system wykrywania zmęczenia kierowcy i system monitorowania martwego pola.

Trafic SpaceNomad

Technologie, dzięki którym nomadyzm nie oznacza odcięcia się od świata

Nowy SpaceNomad dysponuje szeregiem systemów pokładowych, takich jak 8-calowy ekran dotykowy czy ładowarka indukcyjna do smartfonów. Jest także wyposażony w najnowszy system multimedialny Renault EASY LINK z wbudowaną nawigacją i umożliwia podłączenie smartfona za pomocą Apple CarPlay i Android Auto.

Hippie Caviar Hotel

Show-Car Hippie Caviar Hotel by Renault

Show-car Hippie Caviar Hotel, powstały z inspiracji latami 60. hipisowski van klasy lux, to całkowicie nowa koncepcja kampera proponowana przez markę Renault. Samochód posiada wysuwane na zewnątrz przez tylną klapę łóżko, z którego można podziwiać uroki przyrody oraz urządzony na dachu taras, który daje poczucie pełnej swobody. Luksus jak w hotelu 5-gwiazdkowym – przewidziano możliwość dostarczania posiłków dronem lądującym na przedniej części dachu, a nawet usługi typu concierge! Hippie Caviar Hotel będzie prezentowany obok kultowego kampera Estafette z 1977 roku.

Nowy SpaceClass Escapade oraz Master Camping-Car

Renault jest już od 15 lat obecny na rynku kamperów, oferując zmodyfikowane wersje modeli dostawczych Master i Trafic. Targi karawaningu w Düsseldorfie będą unikatową okazją do zapoznania się z:

  • Nowym SpaceClass Escapade:

Został on zaprojektowany jako samochód rekreacyjny, mogący pomieścić do ośmiu pasażerów
i wyposażony w przekształcalną w dwumiejscowe łóżko (o długości do 1,90 m) rozkładaną kanapę. Dzięki wyjmowanemu stolikowi i dodatkowej, umieszczonej z boku lampce do czytania jest to idealny towarzysz do niczym nieograniczonych wypadów na łono natury.

  • Master Camping-Car:

Jest to w pełni komfortowa wersja kampera produkowana przez specjalistyczną firmę Ahorn na bazie podwozia z kabiną.

Zdjęcia: Renault