MotoNews.pl

Maserati Levante Hybrid – elektryzująca premiera w Katowicach

31 sierpnia 2021

Marka, model | ,
Maserati-Levante-Hybrid-2021

Współczesna motoryzacja ciągle poszukuje nowoczesnych rozwiązań, a elektryfikacja gamy modelowej stała się codziennością dla każdego producenta. Również Maserati stawia na wprowadzenie silników elektrycznych do swojej oferty, a tym samym ogranicza emisję spalin w swoich samochodach i zachowuje rasowy dźwięk jednostki napędowej.

Maserati Levante Hybrid

Maserati jest z natury innowacyjne, a wraz z Levante realizuje filozofię stojącą za wejściem w świat elektryfikacji: celem jest poprawa osiągów przy jednoczesnym zachowaniu wierności wartościom marki, zapewniania prędkości i zwinności przy jednoczesnym oszczędzaniu paliwa i wzmacnianiu zaangażowania w przyjemność z jazdy i luksus. Rezultatem jest hybrydowy SUV, który zachowuje charakterystyczny ryk każdego Maserati.

Maserati Levante Hybrid łączy 4-cylindrowy, 2-litrowy silnik z 48-woltowym systemem hybrydowym, aby odzyskiwać energię podczas zwalniania i hamowania. Samochód hybrydowy waży mniej niż odpowiednik 6-cylindrowego silnika (zarówno diesel, jak i benzyna), a przede wszystkim ma jeszcze lepszy rozkład masy, ponieważ akumulator jest umieszczony z tyłu bez uszczerbku dla ładowności i optymalnego wyważenia masy pojazdu. Wszystko po to, aby Levante Hybrid był jeszcze bardziej zwrotny i przyjemniejszy w prowadzeniu.

Dzięki maksymalnej mocy 330 KM i momentowi obrotowemu 450 Nm dostarczanemu już od 2250 obr./min, osiągi nowego Levante Hybrid, dostępnego tylko z napędem na wszystkie koła, są imponujące: prędkość maksymalna ponad 240 km/h i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6 sekund.

Pod względem wyglądu, premierowa wersja Levante Hybrid charakteryzuje się nowym, metalicznym , trójwarstwowym kolorem o nazwie Azzurro Astro, dostępnym w ramach programu personalizacji marki Maserati Fuoriserie.

Inne detale zewnętrzne i wewnętrzne przyczyniają się do natychmiastowego rozpoznania wyglądu tego samochodu: niektóre są w kolorze niebieskim, odcieniu wybranym do identyfikacji samochodów hybrydowych, stosowanym już przez Maserati w Ghibli Hybrid.

Na zewnątrz kolorem niebieskim charakteryzują się trzy kultowe boczne wloty powietrza, zaciski hamulcowe i logo na słupku C. Ten sam niebieski odcień pojawia się ponownie we wnętrzu samochodu, szczególnie na haftowanych szwach siedzeń.

Zdjęcia: Maserati, źródło: La Squadra