MotoNews.pl

Maserati wprowadza trzy nowe odmiany modeli Ghibli, Quattroporte i Levante

05 lipca 2021

Maserati-Ghibli-Trofeo

W ramach odnowienia gamy na rok modelowy 2022 (MY22) Maserati wprowadza nowe, ekskluzywne odmiany Ghibli, Quattroporte i Levante.

Trzy nowe, unikalne odmiany Maserati

Trzy nowe, unikalne odmiany – GT, Modena i Trofeo – pozwalają w pełni wyrazić różne, ale uzupełniające się dusze innowacji, osiągów i wzornictwa w gamie Maserati. Jednocześnie zostały opracowane z myślą o spełnieniu wszystkich wymagań i oczekiwań klientów. Stworzone dzięki synergii Centro Stile Maserati oraz zespołu ds. rozwoju produktu, po szeroko zakrojonych badaniach nad specyficznymi materiałami, detalami i charakterystykami, w zjawiskowy sposób wyrażają DNA włoskiej marki.

Maserati: GT

Odmiana GT: podkreśla charakter, urok i elegancję Maserati i ucieleśnia bardziej zurbanizowanego, minimalistycznego i współczesnego ducha marki, odpowiedniego dla dynamicznych, ciekawych świata kosmopolitów. Osób, które są świadome mody, lecz mają własny, wyrafinowany i oryginalny styl.

Ghibli GT i Levante GT są wyposażone w 4-cylindrowy silnik z układem miękkiej hybrydy o mocy 330 KM*, a Quattroporte GT korzysta z jednostki V6 o mocy 350 KM.

Z zewnątrz odmiana GT wzbogaca design poszczególnych modeli o chromowane akcenty oraz obręcze z lekkich stopów: 18- (Ghibli i Levante) lub 19-calowe (Quattroporte). Wystrój wnętrza uzupełniają komfortowe skórzane fotele oraz wykończenie Dark Mirror w Ghibli GT, Radica w Quattroporte GT i elementy ozdobne przywodzące na myśl lakier fortepianowy w Levante GT.

Maserati: Modena

Odmiana Modena: przeznaczona dla entuzjastów sportu, którzy chcą aby w pełni cieszyć się swoim czasem i wykorzystywać własne możliwości. To propozycja dla osób poszukujących równowagi pomiędzy wrodzoną elegancją, dynamiką oraz radością z jazdy.

Ghibli Modena i Levante Modena otrzymują benzynowy silnik V6 o mocy 350 KM. Są także dostępne w 430-konnej odmianie Modena S. Quattroporte Modena ma pod maską silnik V6 o mocy 430 KM**.

Specyfikacja odmiany Modena podkreśla atletyczny charakter samochodu, m.in. za sprawą sportowych zderzaków z czarnymi, lśniącymi wstawkami oraz 20-calowych obręczy kół z lekkich stopów. W kabinie każdy detal przywodzi na myśl typową dla włoskiej marki przyjemność z jazdy. Sportowe, otulające fotele łączą się tu z wykończeniem Black Piano w Levante i Quattroporte lub Dark Mirror w Ghibli. Odmiana Modena S obejmuje pakiet Nerissimo oraz czerwone zaciski hamulcowe.

Maserati: Trofeo

Odmiana Trofeo: w maksymalnym stopniu reprezentuje osobowość Maserati: szczególny nacisk kładzie na osiągi, lecz bez wyrzeczeń w zakresie komfortu. To wariant z najwyższej półki, jeśli chodzi o specyfikację, a przede wszystkim o wydajność – w czym zasługa potężnego silnika V8 biturbo o mocy 580 KM. Z zewnątrz uwagę zwracają wykończenie z włókna węglowego, 21-calowe felgi z lekkich stopów oraz czerwone zaciski hamulcowe. W kabinie panuje luksusowa atmosfera, którą podkreślają sportowe fotele obszyte licową, naturalną skórą Pieno Fiore.

Ghibli, Quattroporte i Levante Trofeo przenoszą swoich podróżujących w ekstremalny wymiar, jeszcze wydajniejszy i szybszy – ale zawsze bezsprzecznie elegancki i bezpieczny.

Design wszystkich trzech odmian – GT, Modena i Trofeo – łączy nowe logo Maserati na przednim pasie, wprowadzone wraz z wprowadzeniem modelu MC20, nowy symbol trójzębu na słupku C oraz zaktualizowane oznaczenia z tyłu. Plakietki określonej odmiany znajdują się również tuż nad trzema kultowymi bocznymi otworami wentylacyjnymi. We wnętrzu pojawił się nowy napis „Maserati” na centralnym ekranie oraz nowe logo „Trofeo” na zagłówkach.

Odmiany GT, Modena i Trofeo dla modeli Ghibli, Quattroporte i Levante MY22 można zamawiać od 1 lipca 2021 r.

—-
* W USA i na rynkach, na których Ghibli Hybrid i Levante Hybrid nie są oferowane, odmiana GT jest wyposażona w silnik V6 o mocy 350 KM.

** Na rynku amerykańskim Ghibli Modena, Quattroporte Modena i Levante Modena są wyposażone w silnik V6 o mocy 430 KM, a Levante jest również oferowane w odmianie Modena S, z jednostką V8 o mocy 550 KM.

Zdjęcia: Maserati, inf. TopStory