MotoNews.pl

Co decyduje o niezwykłej popularności Forda Transita Customa?

15 września 2022

Kategoria | Auto firmowe
Marka, model | ,
Ford-Transit-Custom-Trend

Ford Transit Custom od lat jest jednym z najważniejszych modeli dostawczych Forda. Jego ponadczasowe wzornictwo, praktyczność, oszczędne i niezawodne jednostki napędowe oraz konkurencyjne ceny uczyniły z niego jednego z liderów rynku. Model ma jednak wiele innych zalet, dzięki którym pokochali go klienci w całej Europie, w tym także w Polsce.

Ford Transit Custom ma wiele możliwości, by zaspokoić różne potrzeby

Transit Custom jest dostępny zarówno jako Van, Van z podwójną kabiną, Kombi, ale także jako Kombi Van, łącząc funkcje osobowe i dostawcze. Oznacza to, że jest gotowy, by spełniać potrzeby niemal każdego użytkownika. Co istotne, samochód we wszystkich wersjach jest w sprzedaży w Polsce zarówno z krótkim (L1), jak i długim (L2) rozstawem osi. W tej drugiej wersji długość samochodu wynosi 5 340 mm, a pojemność przestrzeni ładunkowej do 8,3 m3.

Ford Transit Custom Trend 4

Transit Custom Trend

Dzięki temu wersja Van jest przeznaczona niemal do każdego rodzaju prowadzonego biznesu – dla stolarzy, pracowników branży budowlanej, działalności usługowych czy kurierów. Maksymalna ładowność przekraczająca 1 400 kg w połączeniu z szerokością między nadkolami powyżej 1,3 metra oznacza, że bez wysiłku zmieszczą się tam co najmniej 2 europalety z towarem i dodatkowe sprzęty. Transit Custom może też holować przyczepę o masie do 2 800 kg.

 

Samochód został przygotowany do ciężkiej pracy, a Ford na potwierdzenie tych słów ma szereg faktów. I tak wysoko osadzone przednie reflektory znajdują się nad linią zderzaka, aby uniknąć ich uszkodzenia, a tylny zderzak został wykonany z kilku segmentów, aby zminimalizować koszty ewentualnych napraw. Dodatkowo kierunkowskazy znajdują się po wewnętrznej krawędzi lusterek bocznych, aby zmniejszyć ryzyko ich uszkodzenia. Kolejną zaletą jest Ford Easy Fuel – wlew paliwa, który chroni przed zatankowaniem niewłaściwego paliwa.

Ford Transit Custom Trend 5

Przedsiębiorcy zwrócą uwagę także na inne atuty pojazdu znajdujące się w jego wnętrzu. To m.in. liczne schowki i uchwyty na dokumenty czy kubki, a także rozkładany stolik zintegrowany z podwójnym przednim siedzeniem pasażera. W wersjach osobowych oparcie można złożyć do przodu i uzyskać płaską powierzchnię, zaś nieużywany fotel można także wymontować.

Szeroka gama jednostek napędowych

Ford Transit Custom jest dostępny z niezwykle oszczędnymi i nowoczesnymi silnikami wysokoprężnymi. Każdy klient może dopasować samochód idealnie do swoich potrzeb, bowiem gama jednostek napędowych jest naprawdę szeroka. Obejmuje ona cztery wersje mocy w 2-litrowym silniku Ford New EcoBlue – 105 KM, 130 KM i 170 KM. Samochód można mieć zarówno z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów.

Model gotowy także na trudne warunki drogowe

By zaspokoić wyrafinowane potrzeby klientów samochód jest dostępny w różnych konfiguracjach. Poza standardowymi wersjami wyposażenia wyróżnić należy chociażby odmianę Trail, w której Transit Custom poza śmiałym wyglądem jest także wyposażony w mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, który pomaga zmniejszyć poślizg kół i umożliwia wjazd w trudno dostępne miejsca. Model można kupić także w wersji z pakietem stylizacyjnym Sport obejmującym dwa pasy na pokrywie silnika, liczne spojlery oraz dodatki, dzięki którym samochód wygląda bardziej agresywnie.

Ford Transit Custom Trend 12

Nie zabrakło także najnowszych technologii. To m.in. system monitorowania martwego pola i ostrzegania o pojeździe znajdującym się w tej strefie, system ostrzegania o nadjeżdżających pojazdach przy wyjeżdżaniu tyłem z miejsca parkingowego, system rozpoznawania znaków drogowych, tempomat adaptacyjny, kamera cofania, system ostrzegania przed niezamierzonym zjechaniem z pasa ruchu czy system zapobiegający kolizjom z możliwością automatycznego hamowania. Wyposażenie Forda Transita Customa jest równie bogate, jak to, które obecnie znajduje się w samochodach osobowych, natomiast sam pojazd dodatkowo oferuje niezwykłą praktyczność.

W ofercie znajduje się także szeroka gama akcesoriów do Transita Customa, w tym chociażby drabinka na tylnych drzwiach, profesjonalne poprzeczki, platforma bagażowa, antypoślizgowa podłoga czy kratki ochronne tylnych szyb.

Ford Transit Custom Trend 13

Stale rosnące zainteresowanie klientów

Znakiem jakości Forda Transita Customa jest jednak przede wszystkim zaufanie klientów, które jest odzwierciedlone w znakomitej sprzedaży tego modelu od wielu lat. Pojazd ten jest bowiem europejskim bestsellerem i sprzedaje się doskonale nie tylko w Wielkiej Brytanii. Tam wypracował sobie już status legendy rynku samochodów dostawczych, pozostając najpopularniejszym modelem od lat. Co ciekawe w 2021 roku był także najlepiej sprzedającym się samochodem ogółem w Wielkiej Brytanii, wyprzedzając szereg popularnych modeli osobowych.

Ford Transit Custom jest również niezwykle popularny w Polsce. W okresie od stycznia do sierpnia 2022 r. sprzedał się w 2 066 egzemplarzach i jest w czołowej piątce pod względem sprzedaży na całym rynku samochodów dostawczych. Jednocześnie jego sprzedaż względem zeszłego roku wzrosła o 6%, co świadczy o stale rosnącej popularności tego modelu.

Ford Transit Custom Trend 14

Udział Forda w rynku samochodów dostawczych może jeszcze się zwiększyć po wprowadzeniu E-Transita Customa, który pojawi się na rynku w przyszłym roku. Dla wielu firm może to być idealna okazja, aby przeprowadzić transformację swojej floty na samochody elektryczne. Model ten będzie bowiem pełnił istotną rolę w procesie elektryfikacji transportu, podążając śladami E-Transita, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem także w Polsce.

Zdjęcia: Ford