MotoNews.pl

Samochód wystawowy Cadillac CTS-V Sport Wagon na show w Nowym Jorku

29 marca 2010

Kategoria | Auta koncepcyjne
Marka, model | ,
Cadillac CTS-V SportWagon3

Tuż przed tegoroczną wystawą motoryzacyjną w Nowym Jorku Cadillac zaprezentował swój pojazd wystawowy CTS-V Sport Wagon z silnikiem o mocy 556 koni mechanicznych.

Wersja produkcyjna modelu ma zadebiutować na rynku pod koniec tego roku. CTS-V Sport Wagon z napędem na tylną oś, podobnie jak warianty sedan i coupe, kryje pod maską 6,2-litrową, superdoładowaną jednostkę V8 współpracującą z 6-biegową skrzynią manualną TR6060 lub również 6-biegowym automatem Hydra-Matic 6L90.

Pojazd posiada także liczne sportowe akcenty, takie jak: hamulce marki Brembo, sportowe opony Michelin Pilot Sport PS2 z 19-calowymi felgami oraz elektroniczny system sterujący pracą zawieszenia, który automatycznie dostosowuje tłumienie amortyzatorów do warunków jazdy: Magnetic Ride Control.

„Show car” wyposażono również w wiele elementów, które uatrakcyjniają jego wygląd, choć na pewno nie znajdą zastosowania w wersji produkcyjnej. CTS-V Sport Wagon polakierowano na kolor Midnight Silver, który po raz pierwszy zastosowano w koncepcyjnym modelu Cadillac Sixteen, koła mają kolor “płynnego srebra”, a siatkę na atrapie kratki chłodnicy pokryto czarnym chromem. Jedyne w swoim rodzaju są także tylny pas, górny spojler i światła stop.

Wnętrze ozdobiono egzotycznym drewnem sapele, a sportowe fotele Recaro obito czarną skórą – nie wiadomo jednak, czy tak samo będzie wyglądać kabina wersji produkcyjnej. Na pewno wiadomo, że będzie ona standardowo wyposażona w fotele sportowe ze wstawkami z perforowanej, zamszowej mikrofibry, a fotele Recaro będą dostępne jako opcja.

Wersja produkcyjna CTS-V Sport Wagon pojawi się najpierw w USA, następnie w Europie i na Bliskim Wschodzie.

Zdjęcia: Cadillac