MotoNews.pl

GeigerCars zwycięża w Tuner GP 2010

04 czerwca 2010

Tuner GP 2010 10

GeigerCars.de zajęło pierwsze miejsce w klasyfikacji GT w ramach Sport Auto Tuner Grand Prix 2010! W dodatku firma zajęła drugą lokatę w finałowym wyścigu.

GeigerCars.de, monachijska firma tuningowa specjalizująca się w poprawianiu amerykańskich modeli, stanęło do zmagań w ramach tegorocznej edycji Sport Auto Tuner GP, która odbyła się 23 maja 2010 na niewielkim torze w Hockenheim, wystawiając dwa amerykańskie pojazdy.

Patrick Simon poprowadził swoją szarą Corvettę ZR1 do sensacyjnego zwycięstwa w klasyfikacji GT. Średni czas pięciu najszybszych okrążeń na 2,6-kilometrowym torze wynosił zaledwie 1:09.784 minut. I to wszystko mimo tego, że kierowca nalegał by zachwycić tłum spektakularnym driftingiem nawet w czasie sesji przejeżdżanej na czas. Najszybsze okrążenie pary ZR1 I Patrick Simon trwało: 1:09.416 min.

W finałowym wyścigu, podczas którego najszybsze pojazdy musiały startować z tylnych pozycji, Simon użył mocy 647 koni mechanicznych drzemiących w silniku ZR1, by wywalczyć drugą pozycję. Szybszy był jedynie Florian Gruber w swoim ultralekkim pojeździe KTM X-Bow.

Faworytem publiczności został jednak wściekle ryczący Geiger Cadillac CTS-V, którego Olivier Fourcade doprowadził na szóste miejsce w klasyfikacji A4 (turbo- lub superdoładowane sedany). Średni czas, w jakim ten duet pokonywał jedno okrążenie to: 1:17.135 min.

Zdjęcia: GeigerCars.de