MotoNews.pl

Dodge Charger Super Bee to drugi Last Call na 2023

31 sierpnia 2022

Kategoria | Premiery  Rynek Premium  Sport
Marka, model | ,
2023-Dodge-Charger-Super-Bee

Dodge kontynuuje linię Last Call przedstawiając Chargera Super Bee z 2023 roku. To drugi z siedmiu specjalnych modeli, który honoruje pojazd, który przez dziesięciolecia przynosił marce Dodge sukcesy.

2023 Dodge Charger Super Bee

Dodge Super Bee, wprowadzony po raz pierwszy w 1968 roku i jako model Charger w 1971 roku, osiągnął legendarny status w swojej krótkiej, oryginalnej, czteroletniej historii, dając klientom ultrawyczynowy pojazd, który mógł służyć zarówno jako samochód codzienny, jak i weekendowy wojownik na torze lub drag stripie.

Dodge Charger Super Bee 2023 ma na celu kontynuację tego dziedzictwa poprzez oferowanie najwyższych osiągów modelu Charger Super Bee, jaki kiedykolwiek wyprodukowano, ze standardowymi oponami radialnymi, które pomagają Super Bee w osiąganiu niskich wyników na ćwierć mili oraz specjalnymi oznaczeniami Super Bee i grafikami, które ubierają „pszczółkę”.

2023 Dodge Charger Super Bee 1

Dodge Charger Super Bee z 2023 roku jest następcą wprowadzonego w zeszłym tygodniu Dodge Challenger Shakedown. Modele specjalne Dodge “Last Call” celebrują Dodge Challenger i Dodge Charger, które w obecnej formie kończą swój żywot.

Sześć modeli Challenger i Charger będzie ujawnianych do 21 września 2022 roku. Siódmy i ostatni model Dodge’a z 2023 roku – ostatni w swoim rodzaju – zostanie ujawniony podczas SEMA Show w Las Vegas w 2022 roku, zaplanowanego na 1-4 listopada 2022 roku.

“Dodge Super Bee to coś więcej niż upamiętnienie fajnej nazwy dziedzictwa – to także wariant Chargera z pakietem wyścigowym Challenger 1320 przeznaczonym dla początkujących” – powiedział Tim Kuniskis, dyrektor naczelny marki Dodge – Stellantis. “Edycja specjalna 2023 Dodge Charger Super Bee po raz kolejny oferuje pojazd Dodge, który równie dobrze czuje się na ulicy, jak i na drag stripie”.

Liczba 2023 Dodge Charger Super Bee będzie ograniczona. Pojazd z edycji specjalnej doczeka się serii produkcyjnej liczącej zaledwie 1000 sztuk, przy czym w planach jest 500 pojazdów Charger Scat Pack (w kolorze B5 Blue) i 500 Charger Scat Pack Widebody (w kolorze Plum Crazy).

2023 Dodge Charger Super Bee 2

Oprócz zawartości Plus Group i Carbon/Suede Package, model specjalny 2023 Dodge Charger Super Bee prezentuje rój unikalnych cech, w tym:

 • Zewnętrzne oznakowanie Super Bee na kratce i przednich błotnikach
 • Zewnętrzna grafika Super Bee na funkcjonalnej czerpni maski i tylnych błotnikach (niebieska grafika z B5 Blue, biała grafika z Plum Crazy)
 • 20-9,5-calowe koła z oponami 275 drag radial (Scat Pack)
 • Felgi o wymiarach 18-11 cali z oponami 315 drag radial (Scat Pack Widebody)
 • Adaptacyjne zawieszenie z trybem Drag Mode
 • Zestaw czarnych spinek Mopar na maskę silnika
 • Maska silnika SRT z funkcjonalną czerpnią i podwójnym wyciągiem ciepła
 • Czarne końcówki układu wydechowego SRT
 • Czerwony, czterotłoczkowy układ hamulcowy Brembo
 • Odznaka wewnętrznego panelu instrumentów Super Bee
 • Logo Super Bee na oparciach foteli

Modele Dodge Charger Super Bee, podobnie jak wszystkie siedem modeli specjalnych “Last Call”, zostaną przydzielone konkretnym dealerom, a ceny i informacje o dealerach zostaną udostępnione na stronie DodgeGarage.com, gdy rozpocznie się zamawianie pojazdów późną jesienią tego roku.

Szczegóły dotyczące Dodge’a Charger Super Bee z 2023 roku są dostępne na stronie Dodge.com. Kolejne modele Dodge “Last Call” zostaną ogłoszone 7 września 2022 roku. Informacje na temat 24-miesięcznej mapy drogowej Never Lift dotyczącej przyszłości marki Dodge są dostępne na stronie DodgeGarage.com.