MotoNews.pl

Nowe MINI Multitone Edition

02 września 2022

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
Marka, model | ,
MINI-Family-Multitone

Unikalna na skalę światową technologia lakierowania Multitone była do tej pory stosowana tylko na dachu – teraz nowa edycja Multitone 3 drzwiowego i 5-drzwiowego MINI oraz MINI Clubman rozszerza ten niezwykły wygląd na karoserię i wiele elementów wnętrza.

MINI Multitone Edition

Niezwykła stylistyka dachów MINI zawsze była cechą szczególną brytyjskich modeli premium, którą klienci wykorzystywali do podkreślenia swojej indywidualności. Od 26-kolorowej wersji MINI Paul Smith po motyw brytyjskiej flagi Union Jack i elegancki gradient kolorów Multitone – w całej historii MINI dach był zawsze doskonałym „płótnem” dla indywidualnego i ekspresyjnego wzornictwa. Nowe MINI Multitone Edition celebruje zróżnicowaną społeczność MINI i wzbogaca ekspresyjny design o ekskluzywne detale zewnętrzne i wewnętrzne. Warianty kolorystyczne nowej edycji specjalnej pozwalają miłośnikom MINI wyrazić własną osobowość i być częścią progresywnego charakteru MINI.

MINI Cooper S 3-door Multitone Edition

Dach Multitone jako innowacyjna stylistyka dachu pojawił się po raz pierwszy w MINI Cooper SE (zużycie energii w cyklu mieszanym: 17,6 – 15,3 kWh/100 km). MINI Multitone Edition dostępne jest jako 3‑drzwiowe i 5-drzwiowe MINI oraz jako popularne w segmencie samochodów kompaktowych premium MINI Clubman.

Nowy gradient kolorów MINI Multitone Edition rozciąga się na dachu od ramki przedniej szyby aż po tył. Od jasnego Aspen White w przedniej części dachu kolor przechodzi łagodnie w delikatny odcień szarości Melting Silver II, a następnie równie łagodnie w Jet Black. Wyjątkową estetykę stworzoną przez ten gradient kolorów uzupełnia w MINI Multitone Edition abstrakcyjna biała tęcza na dachu, która przewija się przez design edycji specjalnej w jeszcze innych detalach. Kontrastowy gradient kolorów na dachu jest unikalny na tle konkurencji. Podkreśla charakterystyczny trzyczęściowy design sylwetki MINI i staje się wyrazem osobistego stylu. Specjalny wygląd uzyskuje się w innowacyjnym procesie lakierowania na mokrym lakierze „wet on wet” stosowanym w brytyjskiej fabryce MINI w Oksfordzie. W tym lakierowaniu natryskowym trzy odcienie kolorów są nakładane bezpośrednio jeden po drugim. Ze względu na zmieniające się warunki otoczenia mogą wystąpić różnice we wzorze koloru, dzięki czemu każde MINI Multitone Edition jest unikatem.

MINI Cooper S 5-door Multitone Edition

MINI Multitone Edition wyraża przyjazne, pozytywne nastawienie do życia i nawiązuje kolorystycznie do wielu różnych „obliczy życia”. Zarówno 3-drzwiowe, jak i 5-drzwiowe MINI dostępne są z ekskluzywnym lakierem Sage Green, natomiast MINI Clubman oferowane jest w kolorze Indian Summer Red. Graficzna tęcza edycji specjalnej oznacza różnorodność, a także pozytywne nastawienie i jest przedstawiona jako abstrakcyjne białe logo na dwóch uzupełniających się kolorach czerwonym (Indian Summer) i zielonym (Sage).

W ten sposób centralny element stylistyczny MINI Multitone Edition zdobi ikoniczne ozdobniki boczne na zewnątrz oraz słupek C z naklejką z PU. Ponadto obręcze kół zdobią ekskluzywne kołpaki w dwóch odcieniach. W zależności od modelu edycję specjalną uzupełniają 17‑calowe obręcze kół ze stopów lekkich Scissor Spoke 2‑Tone lub 18-calowe obręcze kół ze stopów lekkich Pulse Spoke 2-Tone lub Multiray Spoke.

MINI Cooper S Clubman Multitone Edition

Na listwach progowych i również jako znaczek na dywanikach po stronie kierowcy i pasażera obok znajduje się napis „Multitone” wraz z tęczą w przyjaznych uzupełniających kolorach. Abstrakcyjna tęcza rozciąga się również na desce rozdzielczej i zdobi osłony przeciwsłoneczne. Wielofunkcyjna skórzana kierownica sportowa z plakietką edycji na dolnym ramieniu świetnie leży w dłoniach, podobnie jak wydrukowane w 3D etui na klucze MINI Multitone Edition.

Zdjęcia: MINI