MotoNews.pl

Renault 4EVER Trophy w barwach modelu Renault 4 z 1962 roku

16 maja 2023

Renault-4EVER-Trophy-2023

Mimo że Renault 4 nie jest produkowane już od ponad 30 lat, wciąż nie schodzi z pierwszego planu. Świadczy o tym samochód koncepcyjny Renault 4EVER Trophy, który miał swoją premierę podczas ubiegłorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego.

Renault 4EVER Trophy

Z jednej strony inspiruje się oryginalnym Renault 4, z drugiej jest zapowiedzią w 100% elektrycznego kompaktowego SUV-a z segmentu B. Znów będzie o nim głośno, kiedy w nowej odsłonie zaprezentuje się podczas turnieju tenisowego Roland Garros w Paryżu.

Inspiracja kolorystyką premierowego Renault 4 z 1962 roku, czyli kultowym Blue Ile-de-France, nadaje modelowi 4EVER Trophy urokliwy charakter retro. Ponadto fluorescencyjne żółte akcenty na pasach bagażnika dachowego, zderzaku, sprężynach amortyzatorów i kołach podkreślają wyrafinowany i technologiczny design.

Renault 4EVER Trophy 2023 4

To błyskotliwe nawiązanie do piłek tenisowych Roland Garros podkreśla również nieco awanturniczą naturę samochodu koncepcyjnego i najważniejsze cechy oryginalnego samochodu.

Renault 4EVER Trophy zaprezentuje się w nowej odsłonie 22 maja 2023 roku podczas rozpoczęcia kwalifikacji turnieju Roland Garros.

Źródło: Renault