MotoNews.pl

Renault Megane R.S. Trophy

14 czerwca 2011

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Megane RS Trophy 9

Sportowy oddział Renault przygotował ostrzejszą wersję modelu Megane R.S. Oferuje ona całkiem niezły pakiet osiągów – moc maksymalna to 265 KM, maksymalny moment obrotowy 360 Nm jest dostępny w zakresie od 3000 do 5000 obr./min., stosunek masy do mocy to 5,09 kg/KM, a z jednego litra pojemności jednostki napędowej uzyskuje 132,5 KM mocy.

Specjaliści z Renault Sport ciężko pracowali, by udoskonalić jeszcze 2-litrową jednostkę turbo Megane R.S. Ciśnienie turbosprężarki zwiększyli o 0,2 bar do 2,5 bar. W wyniku ich działań nowe Megane R.S Trophy poprawiło sprint z miejsca do setki o 0,1 s – teraz zabiera mu to 6 sekund. Prędkość maksymalna zwiększyła się o 4 km/h do 254 km/h. Zmniejszono także zużycie paliwa i poziom emisji CO2 do odpowiednio 8,2 l/100 km i 190 g/km. Oznacza to, że kierowcy nowych Megane R.S Trophy zaoszczędzą 0,2 l na każdych 100 km w porównaniu z bazowym modelem, a dodatkowo ich pojazd wyemituje o 5g CO2 mniej po pokonaniu każdego kilometra.

Megane R.S Trophy w wyposażeniu standardowym dysponuje samoblokującym mechanizmem różnicowym, zawieszeniem o dopracowanym ustawieniu oraz nowym zestawem opon Bridgestone Potenza RE050A.
Nowy model można rozpoznać na pierwszy rzut oka po czarnym dachu, specyficznych naklejkach, nowym spojlerze w tyle, 19-calowych, błyszczących, czarnych felgach STEEV z czerwoną lamówką i plakietce z numerem seryjnym. Producent wprowadził także nowy kolor nadwozia żółty odcień o nazwie Sirius Yellow, który z pewnością spodoba się fanom Renault Sport. Poza tym Megane R.S. Trophy będzie dostępne w stonowanych kolorach: białym, czarnym lub szarym.

We wnętrzu znalazły się fotele kubełkowe Recaro oraz centralny wyświetlacz R.S. Monitor. Ten innowacyjny system pokładowy zapisuje dane dotyczące jazdy i wyświetla w czasie rzeczywistym informacje o wielu parametrach mechanicznych. Funkcje te przyszli właściciel docenią zapewne zwłaszcza podczas przejażdżek po torze wyścigowym.

Zdjęcia: Renault, opracowanie: BM