MotoNews.pl

Nowy Citroen Spacetourer 2024

21 grudnia 2023

Citroen-Spacetourer-2024

Citroen odświeża swojego dużego minivana SpaceTourer, będącego idealnym wyrazem funkcjonalnego pojazdu o płynnych liniach nadwozia i atrakcyjnej sylwetce. Nowy wygląd przodu wyróżnia bardziej nowoczesny, graficzny i wyrazisty design, spójny z nową tożsamością marki Citroen.

Citroen Spacetourer w wersji na rok 2024

Marka Citroen, pionier w segmencie minivanów, przedstawia nowego SpaceTourera, samochód do przewozu osób, ekskluzywny pod każdym względem. Dostępny w dwóch wariantach długości nadwozia, aby pomieścić do 9 pasażerów, jest bardziej elegancki, z przodem odzwierciedlającym nową tożsamość stylistyczną Citroena, bardziej komfortowy i lepiej skomunikowany, w szczególności dzięki systemowi informacyjno-rozrywkowemu najnowszej generacji, a także jeszcze bardziej praktyczny dzięki większej liczbie sprytnych schowków. Mocny, wyrazisty design, modułowa konstrukcja umożliwiająca liczne konfiguracje i dobre samopoczucie na pokładzie w każdej sytuacji, sprawiają, że nowy mobilny salon jest bardziej niż kiedykolwiek wcześniej nowoczesną odpowiedzią na każdą potrzebę.

Citroen Spacetourer 2024 1

Nowy SpaceTourer jest doskonałym potwierdzeniem prawdziwej wiedzy specjalistycznej i doświadczenia Citroena w opracowywaniu wszechstronnych, przestronnych samochodów, w których przyjemnie jest przebywać. Modele zgodne z wartościami marki, oferujące wyjątkowy komfort i przemyślany design, ułatwiające prowadzenie intensywnego, wielowymiarowego życia. Praktyczny i łatwy w codziennej obsłudze, to nie tylko idealny duży minivan dla różnych grup osób – rodziny, przyjaciół, drużyn sportowych itp. – ale także bardziej niż kiedykolwiek wcześniej pojazd przystosowany do profesjonalnego transportu osób.

W wersji elektrycznej oferowanej w Europie zasięg zwiększono do 350 km (w cyklu mieszanym WLTP, aktualnie w trakcie homologacji), zapewniając maksymalną wszechstronność i oferując zrównoważoną mobilność przy kontrolowanych kosztach eksploatacji. Dla profesjonalnych klientów jest to sposób, aby odegrać ważną rolę w transformacji energetycznej, poprawiając swój wizerunek ekologiczny, szczególnie dla dostawców usług transferowych, uzyskując dostęp do stref z ograniczeniami dla ruchu pojazdów spalinowych, ciesząc się niezrównanym komfortem jazdy i kontrolując swoje koszt. W połączeniu z nową aplikacją e-ROUTES, kierowcy mogą nawet skorzystać z prawdziwego osobistego asystenta, który pomoże im zaplanować dłuższe podróże.

Citroen Spacetourer 2024 2

Spacetourer 2024 gwarantuje elegancję na zewnątrz oraz  jakość i funkcjonalność w środku

SpaceTourera charakteryzują płynne i harmonijne linie nadwozia wyrażające jego siłę i energię. To samochód z charakterem, łączący elegancję z asertywną i muskularną sylwetką.

Wysoki przód dodaje mu charakteru i sprawia, że dominuje on na drodze. Dzięki radykalnej metamorfozie nowy SpaceTourer oferuje elementy nowej tożsamości marki Citroen. Jest to szczególnie widoczne na osłonie chłodnicy, na której widnieje nowe owalne logo marki. Nowy emblemat to mocny, bardzo graficzny podpis, podkreślający nowoczesny charakter przedniej części pojazdu. Logo jest połączone po obu stronach z reflektorami eleganckim czarnym pasem, który nawiązuje do motywów charakterystycznego szewronu.

Reflektory zostały przeprojektowane i posiadają teraz charakterystyczny element nowej tożsamości Citroena: sygnaturę świetlną. Wyróżnia się ona pionowym pasem łączącym dwa poziome paski. Sygnatura wzmacnia identyfikację świetlną, a także dodaje nowoczesnego charakteru przedniej części pojazdu.

Nowy przód jest spójny ze stylistyką marki i kompaktowy. Podkreśla solidny i imponujący wygląd samochodu. Harmonijnie komponuje się z resztą sylwetki, dzięki niezwykle prostym liniom. Do palety 5 kolorów nadwozia doszły teraz dwa nowe metaliczne odcienie: szary Titanium Grey i zielony Kapari Green, które uzupełniają aktualne kolory biały Kaolin White, szary Steel Grey i czarny Perla Nera Black. Kołpaki w rozmiarze 17” mają pośrodku nowe logo, natomiast nowe 17” felgi aluminiowe są bardziej wyraziste, z nowym otworem centralnym na którym widnieje nowe logo.

Citroen Spacetourer 2024 3

We wnętrzu wyróżnia się nowa deska rozdzielcza charakteryzująca się świeżym designem, który łączy w sobie elegancję z jeszcze większą praktycznością. Wyposażona w nowy, 10-calowy, centralny ekran dotykowy HD umieszczony w górnej części jest jeszcze bardziej funkcjonalna dzięki większym, liczniejszym i jeszcze sprytniej zaprojektowanym schowkom. Na przykład uchwyty na kubki po obu stronach górnej części zmieniono tak, aby pomieścić również smartfony, zapewniając bezpieczniejsze miejsce na odłożenie tego niezbędnego gadżetu. Nowy górny centralny schowek został powiększony i może teraz pomieścić tablety. W wyższych wersjach wyposażenia jest on zamykany dla większego bezpieczeństwa.

Na środku deski rozdzielczej znajduje się nowy interfejs sterowania, w którym umieszczono dźwignię zmiany biegów i przełącznik trybu jazdy, a także powiększony schowek ze strefą bezprzewodowego ładowania smartfonów. Jego pojemność jest duża, a linie dobrze komponują się z ogólnym stylem deski. Element dekoracyjny imitujący aluminium dodaje nutki elegancji, podobnie jak kolejny dekor w kolorze głębokiej szarości umieszczony na całej szerokości deski rozdzielczej, pomiędzy jej górną i dolną częścią. Podkreśla elegancję i lekkość oraz wzmacnia wrażenie przestronności na pokładzie.

Nowa jest również kierownica z różnymi zintegrowanymi elementami sterującymi (telefon, system audio, systemy wspomagające jazdę itp.), dostępna także w wersji podgrzewanej. Jest bardziej funkcjonalna i ergonomiczna, a jej styl podkreślony przez nowe logo na środku nadaje jej bardziej nowoczesny wygląd.

Citroen Spacetourer 2024 4

Citroen Spacetourer zapewni dobre samopoczucie na pokładzie

Ponieważ klienci dużych minivanów mają takie same oczekiwania, jak w przypadku każdego innego samochodu, nowy SpaceTourer nabiera nowego wymiaru pod względem łączności pokładowej. Zarówno pod względem jakości wyświetlacza, jak i funkcji informacyjno-rozrywkowych, nowy SpaceTourer oferuje absolutnie wszystko, co najlepsze, aby dostosować życie na pokładzie do współczesnych czasów.

W 100% cyfrowy 10-calowy zestaw wskaźników jest teraz oferowany w standardzie we wszystkich nowych modelach SpaceTourer. Kolorowy wyświetlacz pozwala kierowcy dostosować sposób wyświetlania kluczowych informacji, a także cieszyć się estetyczną grafiką o wysokiej rozdzielczości.

Duży 10-calowy ekran centralny HD i system informacyjno-rozrywkowy najnowszej generacji.

  • Nowy SpaceTourer jest wyposażony w nowy system informacyjno-rozrywkowy My Citroen Play z nowym 10-calowym ekranem dotykowym HD umieszczonym na środku deski rozdzielczej. Zainspirowany ergonomią smartfonów, ekran dotykowy jest łatwy w obsłudze i przyjemny w dotyku. Można na nim sterować multimediami, takimi jak telefon czy muzyka, a także funkcjami konfiguracji pojazdu. Bezprzewodowo klonuje zawartość smartfonu za pośrednictwem WiFi mirroring i jest kompatybilny z systemami Android Auto i Apple CarPlay. Charakteryzuje się funkcją naturalnego, niezwykle płynnego rozpoznawania głosu, przekształcając ten system multimedialny w prawdziwego osobistego asystenta.
  • W swojej najbardziej zaawansowanej wersji, My Citroen Drive Plus, oferuje nawigację 3D online, która w czasie rzeczywistym analizuje warunki drogowe.

Poręczna bezprzewodowa ładowarka do smartfonów (opcja) znajduje się na konsoli środkowej, w zasięgu ręki obydwóch pasażerów siedzących z przodu.

Dodatkowe gniazda. Nowy SpaceTourer jest wyposażony w 4 gniazda USB typu C (dwa w desce rozdzielczej i dwa w 2. rzędzie) oraz dwa gniazda 12 V.

Citroen Spacetourer 2024 5

Citroen Spacetourer 2024 jako wszechstronny samochód gotowy na każdą misję

Wydajna konstrukcja nowego SpaceTourera została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu wygody i funkcjonalności w przypadku każdego rodzaju użytkowania. Oferuje ona przestrzeń na pokładzie, modułowość, dużą pojemność bagażnika i dobre trzymanie się drogi, które sprawiają, że każda podróż jest chwilą relaksu, niezależnie od tego, kto podróżuje samochodem. Niezwykle funkcjonalny i modułowy, może być dostosowany do każdej potrzeby.

Zmyślny i funkcjonalny w każdej sytuacji

To idealny towarzysz dnia codziennego, zarówno w mieście, jak i poza nim. Dzięki swojej wysokości 1,90 m zapewnia łatwy dostęp do parkingów. Wszechstronny i satysfakcjonujący, dostępny jest w dwóch długościach nadwozia, M (4,98 m) i L (5,33 m), i może przewozić do 9 pasażerów, oferując szeroką gamę konfiguracji siedzeń. Citroen SpaceTourer oferuje szeroką gamę konfiguracji „à la carte”, zaspakajając tym samym wszystkie gusta i rodzaje zastosowania.

Citroen Spacetourer 2024 6

  • Wybór wersji: nowy SpaceTourer oferuje mnóstwo konfiguracji. Klienci prywatni mogą wybierać pomiędzy wersjami 5-, 7- i 8-miejscowymi, natomiast klienci biznesowi znajdą rozwiązanie, które spełni ich potrzeby i będą mogli przewozić od 5 do 9 osób, na przykład w wersji Business Lounge, która stanowi najwyższej klasy wyposażenie z drugim rzędem z tyłu i miejscami siedzącymi dla maksymalnie 7 osób.
  • 1. rząd: fotel pasażera z podłokietnikiem można złożyć na płasko (w zależności od pakietu), co umożliwia załadunek długich przedmiotów lub lepszy widok dla pasażerów z drugiego rzędu.
  • 2. i 3. rząd: 3-osobowe kanapy składane w proporcji 2/3-1/3 są przesuwane (w zależności od pakietu), składane i wyjmowane; można je przesuwać niezależnie, aby dostosować przestrzeń na nogi; siedzenia są wyjmowane, co zapewnia optymalną przestrzeń dla dużych przedmiotów; pasażerom wygodne siedzenie gwarantują odchylane oparcia z zagłówkami.

Tylne siedzenia można z łatwością zdemontować, aby uzyskać całkowicie płaską podłogę i optymalną przestrzeń na nieporęczne przedmioty.

  • Przesuwane drzwi boczne mogą mieć automatyczny napęd. Jest to ogromna zaleta na przykład dla kierowców e-SpaceTourera Business lub Business Lounge, ponieważ mogą oni obsługiwać przesuwane drzwi siedząc za kierownicą, otwierać je lub zamykać, bez konieczności pomocy przy ich obsłudze.
  • Samochód oferuje również przesuwne drzwi boczne obsługiwane bez użycia rąk, funkcję, która umożliwia otwieranie i zamykanie drzwi bocznych bez ich dotykania, gdy obie ręce są zajęte. Wykonując ruch stopą na rogu tylnego zderzaka, pojazd odblokowuje się, a drzwi boczne po stronie, po której wykonywany jest ruch, otwierają się automatycznie. Jest to ogromny atut podczas na przykład sadzania młodszych dzieci w fotelikach dziecięcych lub ładowania bagażu.
  • Otwierana szyba tylna, która ułatwia załadowanie bagażnika jednym ruchem ręki lub uzyskanie dostępu do niego, jeśli nie ma miejsca na otwarcie pokrywy tylnej.

Citroen Spacetourer 2024 7

Spokój ducha podczas podróży

Ten zaawansowany technologicznie model o silnym charakterze, muskularnych liniach i niezwykłej dynamice reprezentuje nowoczesną wizję segmentu, która mocno ewoluowała, wprowadzając standardy samochodów osobowych. Oferuje on wysoki poziom komfortu, zapewniając podróżującym dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne poprzez przyjazne wnętrze, podwyższoną pozycję za kierownicą i szklany dach. Na dobre samopoczucie wpływa też wysoki poziom izolacji akustycznej, który łączy się z optymalnym komfortem jazdy.

SpaceTourer oferuje 17 praktycznych systemów wspomagania jazdy zapewniających bezpieczną i bezstresową jazdę. Są to technologie ułatwiające życie, takie jak funkcja dostępu i uruchamiania bez użycia rąk, system wspomagania ruszania na wzniesieniu, kamera cofania z funkcją Top Rear Vision, adaptacyjny tempomat z funkcją Stop & Go, a także technologie zwiększające bezpieczeństwo, w tym funkcje takie jak automatyczne hamowanie awaryjne z wykrywaniem pieszych i rowerzystów, system monitorowania zmęczenia kierowcy, asystent utrzymania pasa ruchu, system ostrzegania przed kolizją, automatyczne włączanie świateł mijania, rozpoznawanie znaków drogowych itp.

Wspomaganie kierownicy jest elektryczne (już nie elektrohydrauliczne), aby zmniejszyć wysiłek i poprawić zwrotność.

Dostępny również jako elektryczny e-Spacetourer

Nowy SpaceTourer jest dostępny także jako e-SpaceTourer i oferuje wyjątkowo obszerną i wydajną gamą elektrycznych układów napędowych, które zostały jeszcze bardziej rozwinięte, aby zapewnić zasięg do 350 km (w cyklu mieszanym wg WLTP, w trakcie homologacji).

Citroen Spacetourer 2024 8

e-SpaceTourer jest szczególnie dobrze dostosowany do potrzeb firm (transport wahadłowy, taksówki itp.), lokalnych władz, zakładów pracy, klubów i stowarzyszeń, rodzin oraz „plemion”. Gwarantuje im zasięg wystarczający w zdecydowanej większości codziennie pokonywanych tras, niespotykany komfort jazdy, który jest płynny, bez hałasu i wibracji, dostęp do stref o ograniczonym ruchu z zerową emisją CO2 i niższe koszty eksploatacji.

Silnik o mocy 100 kW (136 KM) jest oferowany z dwoma rodzajami akumulatorów litowo-jonowych, dzięki czemu klienci mogą wybrać ten, który najlepiej pasuje do ich aktywności, w zależności od sposobu użytkowania i preferencji. Akumulator 50 kWh zapewnia zasięg 224 km (w cyklu mieszanym wg WLTP, w trakcie homologacji) i idealnie nadaje się do codziennego pokonywania tras na przykład pomiędzy centrum miasta a lotniskiem. Wszechstronny jak nigdy dotąd, e-SpaceTourer wyposażony w akumulator 75 kWh oferuje teraz zasięg do 350 km (w cyklu mieszanym wg WLTP, w trakcie homologacji), o 20 km większy niż w poprzedniej generacji.

Zasięg e-SpaceTourera można dodatkowo zoptymalizować dzięki nowemu, sterowanemu za pomocą nowych łopatek umieszczonych za kierownicą,trzystopniowemu układowi hamowania odzyskowego, który można dostosować do warunków jazdy pojazdu i jego celu.

e-SpaceTourer jest wyposażony w ładowarkę pokładową o mocy 7,4 kW, ale może zostać również wyposażony w dostępną jako opcja, ładowarkę trójfazową o mocy 11 kW, która ułatwia ładowanie. Przy użyciu ładowarki ściennej o mocy 7,4 kW, akumulator o pojemności 50 kWh można w pełni naładować w ciągu 6 godzin i 40 minut, a akumulator o pojemności 75 kWh w ciągu 11 godzin i 20 minut. W przypadku ładowarki ściennej o mocy 11 kW, naładowanie akumulatora 50 kWh do pełna trwa 4 godziny i 50 minut, a akumulatora 75 kWh – 7 godzin i 30 minut. W przypadku szybkiej ładowarki o mocy 100 kW naładowanie akumulatora od 0 do 80% zajmuje tylko 38 lub 45 minut.

Źródło: Citroen