MotoNews.pl

Citroen SpaceTourer: premiera na Salonie Samochodowym w Genewie

26 lutego 2016

Kategoria | Auto firmowe  Premiery  Targi
Citroen SpaceTourer 8

Citroen, prekursor w segmentach minivanów i kombivanów, posiada imponujące doświadczenie w projektowaniu pojazdów przestronnych i zarazem wszechstronnych, w których przyjemnie spędza się czas. Modelem SpaceTourer Citroen uzupełnia swoją ofertę i daje pokaz umiejętności marki, w zakresie budowy kompletnej gamy modeli w segmencie vanów. Optymistyczny, praktyczny i pogodny w swym codziennym usposobieniu SpaceTourer ułatwia życie i otwiera przed użytkownikami nowe możliwości. Stanowi propozycję adresowaną do świata będącego w ciągłym ruchu. Skierowaną do ludzi, których sposób życia i wykonywania codziennych zajęć szybko się zmienia, którzy wspólnie mieszkają i przemieszczają się razem.

Citroen SpaceTourer to samochód nowoczesny i pełen charakteru. Dostępny jest w trzech wersjach, dzięki czemu łączy w sobie różne zalety i prezentuje szeroką gamę możliwości konfiguracji i użytkowania. Spełnia potrzeby zarówno współczesnych rodzin, grup przyjaciół, jak i wymagających profesjonalistów. Ten nowy van czyni to w duchu nowoczesnej śmiałości, bezkompromisowo łącząc komfort, praktyczność i estetykę. Pokrótce: jest wprost stworzony do życia w drodze. Dzięki nowej platformie, SpaceTourer zapewnia świetną dynamikę i imponującą wydajność. Pod względem oszczędności paliwa jest najlepszy w swojej klasie. Rozwiązania techniczne w jego kabinie kładą szczególny nacisk na bezpieczeństwo i łatwość codziennej eksploatacji.

Citroen SpaceTourer to:

  •  Styl oparty na płynnych liniach, które zapewniają przyjazny i pogodny wygląd. Jest on jednocześnie energiczny i uspokajający. Akcentujący dużą wysokość nadwozia przód, daje poczucie panowania nad drogą i nadaje Citroenowi SpaceTourer wyrazisty charakter, oddający jego osobowość.
  •  Zagospodarowanie wnętrza podporządkowane ergonomii, praktyczności i możliwości dostosowania do wszystkich sposobów użytkowania. Oparte na modułowej platformie podłogowej EMP2 podwozie, zapewnia więcej miejsca we wnętrzu, większą pojemność bagażnika i poręczność jego wykorzystania. SpaceTourer dostępny jest do wyboru w trzech długościach nadwozia, z których nowa na rynku wersja – o długości 4,6 m, może pomieścić do dziewięciu osób. Model ten jest idealnym towarzyszem na co dzień, zarówno w mieście, jak i poza nim. Wysokość 1,9 m sprawia, że samochód z łatwością mieści się na parkingach piętrowych. Jednocześnie jest on bardzo funkcjonalny, dzięki odsuwanym automatycznie drzwiom bocznym, otwieranej tylnej szybie i licznym schowkom.
  • Komfort w służbie dobrego samopoczucia ciała i ducha. SpaceTourer posiada przestronne wnętrze, podwyższoną pozycję za kierownicą, fotele przesuwane i odwracane, w zależności od sposobu wykorzystania wnętrza, oraz szklany dach. Wygodę dodatkowo zwiększa staranne wytłumienie kabiny, gwarantujące doskonały poziom komfortu podróży.
  • Technologie ułatwiające życie, w tym wyświetlacz w polu widzenia kierowcy (HUD) oraz nawigacja 3D, połączona z systemem Citroen Connect Nav, a ponadto technologie w zakresie bezpieczeństwa: Coffee Break Alert – system dbający o zrobienie przerwy po dwóch godzinach ciągłej jazdy, Alarm Spadku Koncentracji Kierowcy, wykrywający rozproszenie i nieuwagę kierowcy, oraz Alarm Ryzyka Kolizji. Dzięki wszystkim zastosowanym technologiom bezpieczeństwa SpaceTourer otrzymał maksymalny wynik pięciu gwiazdek w testach EuroNCAP
  •  Silnik Diesla najnowszej generacji z rodziny BlueHDi osiąga moc do 180 KM i moment obrotowy 400 Nm, zapewniając jednocześnie najniższe zużycie paliwa i emisję CO2 w całym segmencie (BlueHDi 115 S&S ze skrzynią 6-biegową: 5,1 l/100 km, emisja CO2: 133 g/km) oraz ekonomiczne koszty eksploatacji.

Przy okazji premiery, Citroenowi SpaceTourerowi towarzyszyć będzie jego wersja koncepcyjna: Concept Car Spacetourer Hyphen. Ten jedyny w swoim rodzaju model, o świeżym, barwnym i ekspresyjnym wizerunku, odsłonięty zostanie na ekspozycji Citroena 1 marca o godz. 9:30, w obecności zespołu elektro-popowego Hyphen Hyphen. Czwórka młodych, pełnych temperamentu ludzi z Nicei, nominowana w roku 2016 do nagrody Victoires de la Musique, już wkrótce może zyskać status gwiazd sceny elektro-pop.

 

Zdjęcia: Citroen