MotoNews.pl

Odświeżony Defender przenosi luksusową przygodę na nowy poziom

12 maja 2024

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
LR-Defender-130-2024

Defender przenosi luksusową przygodę na nowy poziom dzięki pakietowi ulepszeń w całej gamie marki, a wprowadzenie nowej edycji 110 Sedona Edition i uproszczone poziomy specyfikacji sprawiają, że wybór idealnego Defendera jest łatwiejszy niż kiedykolwiek.

Land Rover Defender 2024

Komfort pasażerów został podniesiony dzięki nowemu pakietowi Signature Interior Pack, a dla klientów Defendera 130 wprowadzono nowy, luksusowy pakiet Captain Chairs Pack. Nowa opcja siedzeń w drugim rzędzie podnosi komfort pasażerów dzięki dwóm indywidualnym luksusowym fotelom, wyposażonym w podłokietniki po obu stronach i wygodne zagłówki skrzydłowe, oddzielone przejściem, które zapewnia wygodny dostęp do trzeciego rzędu. W całej gamie, wprowadzenie nowego układu napędowego D350 zapewnia również mocną, elastyczną nową opcję silnika.

“Naszą wizją dla Defendera jest ciągłe ulepszanie i tak już doskonałego pojazdu, który może pojechać wszędzie i zrobić wszystko. Wprowadzenie nowej wersji Sedona Edition, ulepszonych opcji wnętrza i najmocniejszego w historii Defendera silnika wysokoprężnego oznacza, że nasi klienci mają teraz większy wybór niż kiedykolwiek. A dzięki nowym fotelom kapitańskim w Defenderze 130, nawet siedem osób może teraz podróżować w większym komforcie zarówno podczas epickich przygód, jak i lokalnych wypraw.” – Mark Cameron, Dyrektor Zarządzający

Nowy Defender 110 Sedona Edition

Sedona w Arizonie stanowi inspirację dla koloru nowego Defendera 110 Sedona Edition – miejsca przygód, oszałamiającego piękna przyrody i świadomego eskapizmu. Naturalny głęboki czerwony odcień bogatych w żelazo piaskowców został zastosowany w ekskluzywnym nowym modelu.

LR Defender 110 Sedona Edition 2024

Defender 110 Sedona Edition 2024

Nadwozie Defendera 110 Sedona Red uzupełnia pakiet Extended Black Pack z napisem Narvik Black Defender, przednim grillem i osłonami przeciwpoślizgowymi, a także 22-calowe felgi aluminiowe Gloss Black i osłona koła zapasowego w kolorze nadwozia – ekskluzywna kombinacja dla tej nowej edycji2. Kolor Sedona Red po raz pierwszy pojawił się w modelu Defender 130, a Defender 110 Sedona Edition będzie oferowany tylko przez rok.

Unikalna dla Sedona Edition, nowa opcjonalna naklejka na maskę przedstawia topografię Sedony i odzwierciedla niepowstrzymane możliwości Defendera i jego pragnienie przygody. Zewnętrzne dodatki uzupełnia opcjonalny boczny bagażnik Sedona Red, idealny do przewożenia mokrej lub zabłoconej odzieży lub sprzętu.

LR Defender 110 Sedona Edition 2024 2

W oparciu o wysoką specyfikację Defendera X-Dynamic HSE, wnętrze Sedona Edition jest po raz pierwszy dostępne ze skórą Ebony Windsor i fotelami KvadratTM, zapewniając wytrzymałe i bardzo przyjemne w dotyku środowisko.

Fotele te są częścią nowo wprowadzonego pakietu Signature Interior Pack, który wprowadza szereg ulepszeń zapewniających większy luksus i dbałość o szczegóły, nowe, przyjemne w dotyku materiały oraz wygodne kieszenie dla pasażerów w przednim rzędzie.

LR Defender 110 Sedona Edition 2024 1

Defender 130 Captain Chairs Pack: pierwszorzędny komfort w drugim rzędzie

Nowe, luksusowe fotele dostępne dla pasażerów drugiego rzędu w Defenderze 130 zapewniają najwyższy komfort, przestronność i wszechstronność, oddzielone od siebie przejściem, które zapewnia elegancki i łatwy dostęp do trzeciego rzędu. Dzięki technologii ogrzewania i chłodzenia są idealne na przygody w pierwszej klasie na całym świecie, zapewniając komfort w pierwszym rzędzie osobom podróżującym w drugim rzędzie.

Indywidualne podłokietniki na każdym z dwóch foteli jeszcze bardziej podnoszą poziom komfortu, a przejście między fotelami zapewnia dodatkową przestrzeń dla środkowego pasażera w trzecim rzędzie. Podwójne uchwyty na kubki na podwyższeniu tuż za przednią konsolą środkową zapewniają dodatkową praktyczność i tworzą nieformalny podział między fotelami.

Fotele kapitańskie w drugim rzędzie mogą być również wyposażone w skrzydlate zagłówki, podobnie jak te z przodu, dla jeszcze większego komfortu podczas dłuższych podróży i przygód w modelach Defender X i V8. Są one również dostępne jako część pakietu Signature Interior Pack w modelu X-Dynamic HSE.

LR Defender 130 2024 1

Defender 130

Nowy pakiet Signature Interior Pack

Nowy pakiet Signature Interior Pack3 łączy w sobie kompleksowy zestaw ulepszeń wnętrza Defendera w zakresie siedzeń i wykończeń, zapewniając jeszcze bardziej charakterystyczne otoczenie. Dostępny we wszystkich wersjach nadwozia, pakiet Signature Interior Pack jest standardowym wyposażeniem Defendera X i V8 oraz opcjonalnym dla Defendera Dynamic HSE.

W przednim rzędzie znajdują się 14-kierunkowe, elektrycznie sterowane fotele z funkcjami podgrzewania, chłodzenia i pamięci, z nowymi zagłówkami skrzydłowymi. W drugim rzędzie zamontowano klimatyzowane fotele – ze skrzydłowymi zagłówkami w modelach Defender 110 i 130. Dla osób siedzących w trzecim rzędzie Defendera 110 i 130, podgrzewane fotele zapewniają komfort w niskich temperaturach w całym pojeździe.

Luksusowy pakiet Signature Interior Pack zapewnia ulepszenia materiałowe zwiększające wrażenia dotykowe w całej kabinie Defendera, w tym fotele Windsor Leather i KvadratTM, dostępne w kolorze Ebony lub Caraway/Ebony oraz New UltrafabricsTM dostępne w kolorze Light Cloud/Lunar.

LR Defender 130 V8 2024

Defender 130 V8

Uzupełnieniem foteli są delikatniejsze akcenty w całej kabinie, a nowa kieszeń boczna konsoli środkowej znajduje się zarówno po stronie kierowcy, jak i pasażera, umożliwiając osobom siedzącym z przodu bezpieczne przechowywanie mniejszych przedmiotów dzięki elastycznym bokom i filcowemu wykończeniu wewnętrznemu.

Charakterystyczna, odsłonięta belka poprzeczna Defendera jest metalicznie szara z wykończeniem lakierem proszkowym, a formowane akcenty wykończenia są wykończone w kolorze Satin Black z subtelnymi chromowanymi akcentami wnętrza. Pakiet Signature Interior Pack dodaje również przyjemną w dotyku podsufitkę z tkaniny Suedecloth w kolorze Light Cloud lub Ebony, w zależności od wyboru siedzeń.

Uproszczony wybór specyfikacji

Klienci Defendera mają teraz do wyboru specyfikacje S, X-Dynamic SE, X-Dynamic HSE, X i V8 w wersjach nadwozia 90, 110 i 130.

Nowa matowa folia ochronna zapewnia nowoczesne wykończenie nadwozia, a jednocześnie zapewnia dodatkową warstwę ochronną nadwozia, zapewniając pewność i zwiększoną trwałość tym, którzy zjeżdżają z utartych szlaków, zachowując jednocześnie zewnętrzne wykończenie Defendera.

Zaktualizowany wybór silników

Defender wprowadził teraz potężną aktualizację do linii silników wysokoprężnych, wprowadzając nowy silnik D350 na całym świecie, zastępując poprzedni silnik D3005.

Dzięki mocy 350 KM – wzrost o 50 KM – i większemu momentowi obrotowemu (wzrost o 50 Nm do 700 Nm), Defender jest bardziej angażujący niż kiedykolwiek wcześniej, z większą elastycznością i szybszymi reakcjami, co oznacza, że wszystko, od wyprzedzania po holowanie, jest jeszcze łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Źródło: Land Rover