MotoNews.pl

Koncepcyjny Lexus UX przenosi doznania z jazdy w nowy wymiar

27 września 2016

lexus-ux2

Na Paryskim Salonie Motoryzacyjnym 2016 będzie miała miejsce światowa premiera koncepcyjnej wersji nowego crossovera – modelu Lexus UX. To firmowa wizja kompaktowego SUV-a przyszłości. Koncepcyjny Lexus UX reprezentuje nowy etap ewolucji linii designerskiej marki i na nowo definiuje doznania z jazdy.

Lexus UX – wygląd zewnętrzny

Jego śmiałe linie podkreślają obecność nieszablonowych, wybiegających w przyszłość rozwiązań technicznych, pozwalających w pełni zanurzyć się w ekscytujących doznaniach. Wszystkie urządzenia pokładowe podporządkowane są idei totalnego otoczenia współczesnego kierowcy – żyjącego i pracującego w środowisku stałej łączności ze światem – przyjazną techniką.

Lexus UX – wnętrze kabiny

Zaskakującym, lecz wysoce funkcjonalnym elementem komunikacji jest uformowany na wzór przezroczystego globusa hologramowy wyświetlacz w zespole wskaźników.  Prezentuje on kombinację analogowych i cyfrowych informacji. Z kolei wyeksponowana środkowa konsola wyróżnia się krystaliczną strukturą o wielokierunkowo szlifowanych powierzchniach. na jej tle wyraźnie widoczne są dla kierowcy i pasażera hologramowe wyświetlacze układu klimatyzacji i multimediów.

W koncepcyjnym modelu UX obecne są również najnowsze osiągnięcia w zakresie elektrotechniki i elektroniki pokładowej. Za przykład mogą posłużyć elektrochromatyczne szyby, a także elektroniczne zewnętrzne lusterka wsteczne. W miejsce tradycyjnych zwierciadeł wstawiono w nie kamery, co pozwoliło uczynić ich obudowy znacznie węższymi. Wszystkie przełączniki są elektrostatyczne, ukryte za przezroczystymi osłonami.

Powtórzony na desce rozdzielczej motyw płetwy z przedniego słupka nadwozia pozwala nowej generacji użytkownikowi Lexusa doświadczać zupełnie nowej jakości w zakresie wyposażenia audio, jaką tworzy zdejmowana listwa dźwiękowa po stronie pasażera.

„Naszym celem było stworzenie nowej kategorii kompaktowego crossovera. Takiego, który w oczach swoich odbiorców wyróżni się czymś wyjątkowym: zupełnie nowym wymiarem doznań, które otaczając użytkownika ze wszystkich stron, pozwalają całkowicie zanurzyć się w nich.” – mówi Stephan Rasmussen, projektant w European Design Centre, ED2

Stoisko Lexusa w Paryżu

Na stoisku Lexusa podczas targów motoryzacyjnych odbywających się w stolicy Francji będzie można także podziwiać odnowionego Lexusa IS.  Będzie to jego europejska premiera. Poza tym w Paryżu pojawi się  Lexus NX w nowej wersji Sport Edition oraz oczywiście najnowsze coupe – Lexus LC.