MotoNews.pl

Renault Latitude, oficjalne zdjęcia i informacje

08 czerwca 2010

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Renault Latitude 4

Model Latitude to kolejne podejście Renault do segmentu luksusowych limuzyn. Tym razem, jak twierdzi producent ma to być „limuzyna rodzinna”. Międzynarodowa wersja nowego modelu będzie miała swoją premierę podczas moskiewskiej wystawy motoryzacyjnej pod koniec sierpnia, a w Europie Zachodniej Latitude zostanie zaprezentowany w październiku, podczas paryskiego show motoryzacyjnego. Jednak już teraz Renault przedstawiło zdjęcia i kilka szczegółów technicznych dotyczących swojej nowej limuzyny.

Latitude będzie dość duże – jego długość to 4,89 m, szerokość: 1,83 m i wysokość: 1,48 m. Architekturę dzieli z nowym Renault Samsung SM5, niedawno wprowadzonym na rynek koreański. Jego sylwetka jest elegancka, lecz dość konwencjonalna. Kratkę chłodnicy otaczają adaptacyjne reflektory biskenonowe z funkcją doświetlania zakrętów. W tyle dominuje spory bagażnik – jeden z największych w tej klasie. Tylne światła wykonane w technologii LED współgrają z chromowanym paskiem noszącym nazwę modelu.

Choć nie opublikowano jeszcze kompletnej listy wyposażenia, wiadomo już, że pasażerowie Latitude będą mogli korzystać z takich udogodnień, jak jonizator powietrza, trzystrefowa klimatyzacja, system audio marki Bose, a kierowca będzie mógł zażywać masażu, jaki zapewni mu jego własny fotel

Latitude jesienią tego roku pokaże się w salonach sprzedaży w Azji, Afryce, Rosji, Turcji, krajach Zatoki Perskiej, Australii i Meksyku. Europejska wersja, jak już wspominaliśmy zadebiutuje w Paryżu, a jej sprzedaż rozpocznie się na początku przyszłego roku.

Zdjęcia: Renault