MotoNews.pl

O czym marzą kowboje, czyli Ram Laramie Longhorn Edition

24 września 2010

Kategoria | Premiery
Marka, model | , ,
O czym marzą kowboje, czyli Ram Laramie Longhorn Edition

Chrysler Group LLC zaprezentowała najbardziej luksusowy model Ram, jaki kiedykolwiek wyszedł z fabryk producenta. Nazywa się Ram Laramie Longhorn Edition i jest przeznaczony dla klientów, którzy chcą mieć porządny samochód do pracy i do zabawy, jednak zadowalają się jedynie najwyższym poziomem jakości.

Z zewnątrz Rama Laramie Longhorn wyróżniają specjalne plakietki w stylu westernowym. Chromowana tabliczka z logo Laramie Longhorn została zamontowana na tylnej klapie, a dodatkowe plakietki zdobią drzwi.  Laramie Longhorn dostępny będzie w pięciu wariantach kolorystycznych nadwozia, włączając to zaprojektowany specjalnie dla niego zestaw „pustynna bylica i białe złoto” niedostępny w innych modelach marki Ram. Polakierowaną w kolorze białego złota dolną część nadwozia z nadkolami i zderzakami oraz progami Mopar uzupełniają błyszcząca chromem osłona chłodnicy i polakierowane haki holownicze. Górna część nadwozia może mieć kolor biały, czarny, perłowy brązowy lub perłowy wiśniowy.

Wnętrze

Ram Laramie Longhorn wyróżnia się także licznymi „smakowitymi” detalami we wnętrzu. Kabina bazuje na tych znanych z modeli Ram 1500 i Ram 2500 / 3500 Heavy Duty, jednak Larami Longhhorn zrywa z wszelkimi stereotypami dotyczącymi pick-upów.

Wszystkie obicia wykonano ze skóry, w której (zależnie od wersji kolorystycznej) wygrawerowano laserem lub wypalono ozdobne wzory. Klienci mogą wybierać między kilkoma kolorami wykończeń: szarym, rdzawym, ciemnobrązowym i beżowym. Do wykończenia kabiny użyto także okładzin imitujących czeczotowate drewno orzechowe, które nadają pojazdowi stylowego, wyszukanego wyglądu w klimacie retro.

Skórę, którą obito kierownicą zeszyto specjalnym ściegiem, tak jak skórzane obicia drzwi, na których znajdziemy także drewniane wstawki, podświetlane klamki i schowki.

Fotele wyposażono w niecodzienne oparcia obite skórą z kieszeniami przypominającymi sakwy przy siodle konia. Każdą z kieszeni zabezpiecza srebrna klamra, której nie trzeba jednak zapinać tradycyjnie, gdyż kryje się pod nią zapięcie magnetyczne.

Deska rozdzielcza wygląda jak ekspozycja biżuterii – sześć chromowanych opraw wskaźników umieszczono na szaro-srebrnym tle. Oprawy wskaźników wyglądają na wykonane ręcznie z kutą krawędzią wewnętrzną i filigranowymi wzorami wygrawerowanymi na szczycie. Tarcze wskaźników w nocy również subtelnie połyskują delikatnymi ornamentami. Do wykonończenia deski rozdzielczej  użyto okładziny imitującej drewno w kolorze rdzawym lub ciemnobrązowym.

Wyposażenie dodatkowe

Laramie Longhorn posiada wyposażenie charakterystyczne dla topowych wariantów modeli Ram Laramie, a oprócz tego np. kamerę cofania, wentylowane fotele z przodu i podgrzewane fotele z tyłu.

Ram Laramie Longhorn Edition wejdzie do sprzedaży w pierwszym kwartale przyszłego roku i tylko żal, że w USA – w Polsce też pewnie znalazłoby się paru kowbojów, którym na jego widok serce zabiłoby w żywszym tempie.

Zdjęcia: Ram