MotoNews.pl

Kobiece Renault Twingo Miss Sixty

24 września 2010

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
RenaultTwingo MissSixty 6

Renault sprzymierzyło się z Miss Sixty, włoską marką odzieżową i stworzyło model Twingo Miss Sixty, jak chwali się producent „najbardziej efektowną limitowaną edycję Twingo, jaka kiedykolwiek powstała ”. Premiera modelu odbędzie się na stoisku Renault podczas tegorocznego Mondial de l’Automobile w Paryżu, natomiast do salonów sprzedaży edycja specjalna Twingo trafi w listopadzie tego roku.

Twingo, najmniejszy model w ofercie Renault wszedł na rynek w 1993 r. i od tego czasu cieszy się niezmiennym zainteresowaniem klientów – sprzedano już niemal trzy miliony egzemplarzy tego małego autka. Zapraszając do współpracy Miss Sixty Renault liczyło na to, że ta znana z dość nieprzeciętnych i szalonych pomysłów w modzie marka nada Twingo pozytywny charakter ze szczyptą humoru i bezczelności. Miało być bardzo kobieco – efektowne nadwozie z rock’rollowym wnętrzem.

Nie wiemy, dlaczego projektanci uparli się, że jeśli coś jest kobiece to musi koniecznie być nieznośnie różowe, ale w takim właśnie odcieniu polakierowano nadwozie Twingo. I nie pomoże nawet fakt, że kolor ten nazwano ładnie: „bohemian pink”. Na szczęście tym paniom, które nie mają dobrych skojarzeń z Barbie producent oferuje także Twingo Miss Sixty lśniące perłową bielą.

We wnętrzu Miss Sixty zadbało o oryginalne wzornictwo i ekskluzywne wyposażenie. Obicia i inne elementy kabiny to kontrastowe zestawienie różu i czerni. Różową oprawkę mają nawet tachometr i prędkościomierz. Kierownicę obito skórą z przeszyciami wykonanymi różową nicią, a obudowy lusterek bocznych lśnią perłową czernią.

Nie wiemy, jak Twingo Miss Sixty oceniają nasze czytelniczki, ale damska część redakcji znaczniej lepiej czułaby się np. w jednej ze stylowych odmian pickupów Rama – i o ile więcej miejsca na zakupy ;-)

Zdjęcia: Renault