MotoNews.pl

Brytyjski debiut Pagani Zonda Cinque Roadster

01 listopada 2010

Kategoria | Targi
Marka, model | ,
Brytyjski debiut Pagani Zonda Cinque Roadster

Jeśli jesteście fanami produktów marki Pagani i przypadkowo będziecie w listopadzie w Wielkiej Brytanii, to powinniście wybrać się do Londynu (w dniach 4-7 listopada) lub Birmingham (w dniach 11-14 listopada) i zajrzeć na MPH The Prestige & Performance Motor Show. Oczywiście tę wystawę pojazdów prestiżowych i sportowych warto zobaczyć także z innych powodów, choćby dlatego, że w jej ramach odbędzie się niezwykły uliczny wyścig Top Gear Live, w którym Nissan GT-R „zagra” Godzillę, a Arash Motor Company zaprezentuje po raz pierwszy swój supersamochód Arash AF10, ale entuzjaści Pagani czekać będą na brytyjską premierę specjalnej edycji Pagani Zonda Cinque Roadster.

Pojazd wart jest – bagatela – 1,3 miliona funtów (przy obecnym kursie tej waluty, to ok. 6 milionów złotych). Cena ta z pewnością czyni Pagani Zonda Cinque Roadster prestiżowym pojazdem. Pagani Zona Cinque w wersji roadster zostanie wyprodukowana jedynie w pięciu egzemplarzach, a model wystawiany na MPH będzie właśnie piątym i ostatnim samochodem wchodzącym w skład najbardziej ekskluzywnej linii produktów motoryzacyjnych na świecie.

Pod maską roadstera kryje się silnik V12 o mocy 678 KM marki Mercedes AMG. Dzięki niemu sprint do setki zajmuje mu 3,4 sekundy. Pojazd różni się kilkoma subtelnymi szczegółami od „mainstreamowego” Pagani Zonda. Przeprojektowano w nim karbonowo-tytanowe zawieszenie, by je wzmocnić i by można było wyposażyć pojazd w dach, który można zdemontować. Całkowicie zmodyfikowano układ wydechowy, a nadwozie zyskało kilka dodatkowych wlotów powietrza i „płetw” wykonanych z włókna węglowego.

Zdjęcia: Pagani Automobili