Nowy Daihatsu Materia

Nowy Daihatsu Materia13.06.2007
Nowy mini MPV Daihatsu Materia, który wyglądem przypomina kartonowe pudełko, wejdzie do sprzedaży w Wielkiej Brytanii w lipcu tego roku. W Stanach Zjednoczonych samochód jest sprzedawany jako Scion ...

Nowy mini MPV Daihatsu Materia, który wyglądem przypomina kartonowe pudełko, wejdzie do sprzedaży w Wielkiej Brytanii w lipcu tego roku. Dzięki bardzo pomysłowemu układowi wnętrza, w kabinie pasażerskiej wygospodarowano tyle miejsca, co w dużym samochodzie rodzinnym.

Nowy Daihatsu Materia 1 Tylne siedzenia mogą być przesuwane i rozkładane w stosunku 60:40. Pod maską znajduje się 1.5-litrowy silnik, który zadowala się 6 litrami paliwa na 100 kilometrów i jest przyjazny środowisku - emisja szkodliwych substancji to 169 g/km.

Samochód jest skierowany głównie do młodych odbiorców, którym spodoba się nowoczesne wnętrze z ekstrawaganckim podświetleniem i dobrym nagłośnieniem. W Stanach Zjednoczonych samochód jest sprzedawany jako Scion, a ten konkretny model oznaczony jest symbolem xB.

Za Daihatsu Materia z manualną skrzynią biegów trzeba będzie zapłacić 10 995 funtów, a za model wyposażony w automatyczną przekładnię 11 795 funtów.

Źródło: New Car Net, Informacja Moto Target

Rynek Premium, samochody luksusowe, tuning:

Daihatsu A-Concep 5
Daihatsu A-Concept