Salon Samochodowy w Tokio: Daihatsu Mud Master-C

Salon Samochodowy w Tokio: Daihatsu Mud Master-C17.10.2007
Mud Master-C brzmi jak przydomek jakiegoś słynnego rapera, jednak jest nazwą nowego konceptu przygotowanego przez Daihatsu. Jego nazwa po polsku brzmiałaby dość śmiesznie – a mianowicie "Błotny Mistrz"-C ...

...(C jest w tym przypadku skrótem od słowa "concept").

Salon Samochodowy w Tokio: Daihatsu Mud Master-C 1 Na wystawie w Tokio będzie można zobaczyć to mini-autko. Producent wyposażył je z tyłu w trzy pary dużych drzwi unoszonych niczym skrzydła ptaka. Jednak nie miało to na celu zrobienia wrażenia na obserwatorach, jak to ma miejsce w przypadku niektórych samochodów sportowych z podobnymi drzwiami – w tym modelu chodzi wyłącznie o aspekt praktyczny.

Daihatsu zachwala bowiem swój nowy pojazd, jako idealny środek transportu dla motocykli czy rowerów (specjalna wersja do przewożenia tych ostatnich została zaprojektowana we współpracy z profesjonalnym kolarzem, Raitą Suzuki). Bez problemu pomieści także sprzęt sportowy, taki jak: deski surfingowe, snowboardy, czy narty wraz z osprzętem. Można go także zaadaptować na potrzeby komercyjne – może służyć do przewozu różnego rodzaju narzędzi i materiałów.

Nadwozie to lekka konstrukcja oparta na ramie. W kabinie zamontowano duży wyświetlacz LCD oraz pokrycia siedzeń wykonane z materiałów wodoodpornych. Mud Master-C jeździ na 16-calowych oponach terenowych i posiada zwiększony prześwit.

Źródło: fot. Daihatsu

Rynek Premium, samochody luksusowe, tuning:

Daihatsu A-Concep 5
Daihatsu A-Concept