Koncepcyjny kabriolet Daihatsu

Koncepcyjny kabriolet Daihatsu24.09.2007
Daihatsu przedstawiło model koncepcyjny ukazujący przyszły kształt sportowych kabrioletów. Firma promuje go jako samochód dla dorosłych, którzy chcą poczuć wiatr we włosach podczas jazdy.

Koncepcyjny kabriolet Daihatsu 1OFC-1, jak nazwano studium, posiada kabinę z przejrzystym, składanym dachem i dość klasyczną, płynną i gładką, łezkowatą sylwetkę. Szklany, składany elektrycznie dach z osłoną przeciwsłoneczną z ciekłego kryształu daje poczucie jazdy na świeżym powietrzu niezależnie od warunków pogodowych.

Trzyczęściowy, obsługiwany elektrycznie dach składa się lub rozkłada w mniej niż dziesięć sekund, nie wpływając na pojemność bagażową auta, aby zwiększyć wygodę użytkowania tego kompaktowego kabrioletu i zapewnić wystarczającą przestrzeń na schowanie bagaży dwóch dorosłych osób wybierających się na dwudniową wycieczkę.

Dodatkowo, tylny spojler wtopiony w nadwozie i 17-calowe felgi podkreślają sportowy charakter auta.

Koncepcyjny kabriolet Daihatsu 2 Kabina wyraża sportowe upodobania zawarte w kompaktowej przestrzeni. Do wykończenia użyto mocno kontrastujących ze sobą kolorów, aby podkreślić progresywny i sportowy charakter wnętrza i dać poczucie wysokiej jakości.

OFC-1 napędza mocny silnik Powertrain turbo w połączeniu ze skrzynią biegów CVT o bezstopniowej zmianie przełożenia, aby zużycie paliwa oraz emisję zanieczyszczeń dostosować do wartości obowiązujących w tej klasie pojazdów.

Samochód wyposażono w tarcze hamulcowe przy każdym kole, elektronicznie regulowane zawieszenie i stabilizatory oraz sportowe opony 165/50R17.

Źródło: Global Auto Index, fot. Daihatsu

Rynek Premium, samochody luksusowe, tuning:

Daihatsu A-Concep 5
Daihatsu A-Concept