Nigdy nie będziesz za stary na Daihatsu Copen

Nigdy nie będziesz za stary na Daihatsu Copen23.05.2008
Hugh Martin-Leake z Wielkiej Brytanii i jego przyjaciółka Rosemary Blakiston wspólnie mają 177 lat i są żywym dowodem na to, że nikt nie jest zbyt stary na to, aby cieszyć się jazdą na świeżym powietrzu w Daihatsu Copen.

Trzeba przyznać, że 95-letnia Rosemary woli jednak podróżować jako pasażerka, ponieważ zrezygnowała z prowadzenia samochodu dwa lata temu.

Nigdy nie będziesz za stary na Daihatsu Copen 1Jednak 82-letniemu Hugh wciąż przyjemność sprawia jeżdżenie wiejskimi drogami Northamptonshire i podróżowanie do Cambridge, aby odwiedzić przyjaciółkę rodziny.

"Bardzo lubię dźwięk tego silnika turbo – mój ma pojemność 660 cc, ale słyszałem, że modele z silnikami 1.3 są jeszcze lepsze" – powiedział Martin-Leake.

Hugh, który niegdyś był właścicielem kilku modeli Ferrari i Jaguarów E-type, dodaje "Moja córka kupiła Copena i gdy poszedłem z nią po odbiór do salonu po prostu zakochałem się w tym samochodziku. Poszukałem więc w Internecie ofert modeli używanych i od tego czasu nie rozstaję się z moim Copenem."

Rosemary, która mieszka w Cambridge, dodaje: "Byłam nieco zaskoczona, gdy powiedział, że kupił auto sportowe. Choć chyba nie powinnam, bo przecież wciąż jeszcze jeździ motorem."

To prawda – Hugh wciąż jeszcze zasiada na siodełkach motorów V-Twin Ducati i Aprilia. Cóż – życzymy wszystkim naszym czytelnikom zachowania takiej sprawności – w końcu życie zaczyna się po osiemdziesiątce.

Źródło: Newspress

Rynek Premium, samochody luksusowe, tuning:

Daihatsu A-Concep 5
Daihatsu A-Concept