Uniden 510 wymaga nagrzania???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam koledzy - mam nadzieje, ze mieliscie unidena 510 xl w rekach... potrzebuje waszej porady i pomocy - kupilem owo radyjko ostatnio do auta i wszystko bylo by OK gdyby nie jedna rzecz... mianowicie gdy rano go odpalam - na skreconym sq slysze delikatne szumy i zadnych rozmow - dopiero po jakims czasie (zauwazylem, ze po nagrzaniu samochodu, a jeszcze szybiciej, po puszczeniu nawiewu na nogi - czyli na radyjko) - radio sie budzi do zycia... slysze wyraznie i daleko... czyli tak jak ma byc... - sprawdzalem u znajomego w domu - w domowej temperaturze - radio budzilo sie do zycia "od strzalu" - czyli zaraz... co to moze byc, czym moze byc to powodowane i czy mam sie tym martwic - ze kiedys radyjko po prostu "nie wstanie"
pozdrawiam i dziekuje za wytlumaczenie zjawiska
  
 
Wypowiem się, choć pewnie za wiele Ci nie pomogę. Mam w samochodzie to radio, ale nie mam z nim problemu jaki opisałeś. Włączam je i od razu wszystko jest normalnie, tak mi się przynajmniej wydaje, nic podobnego nie zwróciło mojej uwagi...
  
 
Witam!
Może to wina tzw "zimnych lutów"?
Jeśli tak to jest wada produkcyjna i powinieneś na gwarancji to naprawić albo wymienić u sprzedawcy.
Czytałem o tej wadzie produkcyjnej na innycm forum cb, naprawa polega na ponownym przelutowaniu wadliwych połączeń.

Pozdrawiam
  
 
Fpioter - a tak mogloby sie zachowywac radio gdyby to byly zimne luty? Bo wydaje mi sie, ze gdyby tak bylo, to radyjko w ogole by nie wstawalo... a tak jak mowie - po nagrzaniu powietrza w aucie - bylem slyszalny czysto i daleko mimo krotkiej antenki - bo jezdze na presidencie georgii...

jest jeszcze taka opcja - ze podobno (tez tak slyszalem) moze to byc powodem tego, iz standardowo te radia chodza w USA na 5 - u nas sa sprowadzane i rzemieslniczo robione na 0 - podobno materialy uzywane do tego i sama robota - to jedno wielkie chalupnictwo... kto wie, czy to nie bedzie powodem... ale w tym ukladzie, jak dlugo to radyjko mi podziala i czy jest opcja, ze kiedys zupelnie nie wstanie...
  
 
Cytat:
2006-06-05 15:52:02, gokyu pisze:
Fpioter - a tak mogloby sie zachowywac radio gdyby to byly zimne luty? Bo wydaje mi sie, ze gdyby tak bylo, to radyjko w ogole by nie wstawalo... a tak jak mowie - po nagrzaniu powietrza w aucie - bylem slyszalny czysto i daleko mimo krotkiej antenki - bo jezdze na presidencie georgii...


Witam!
Wiesz ja sie na tym jeszcze dobrze nie znam. Przytoczyłem przykład, jaki wyczytałem na forum. Zimne luty powodują, że sprzecik zaczyna działać dopiero kiedy temperatura otoczenia się podwyższy. Podobny przypadek jest pod tym linkiem - i rowniez w tym modelu unidena. Moze zapytaj autora tamtego posta jak udało mu się usunąć problem i oczywiście daj znac bo ja tez unidenka używam
link

Pozdrawiam
  
 
witam koledzy i po problemie - dalem sprzet w fachowe rece - nie bylo zimnego lutu(a) a jakis uklad wadliwie dzialal - wlutowanie nowego zalatwilo sprawe... mozecie mnie spotkac w eterze - bujam sie niebieskim punto... szerokosci bajo
  
 
Cytat:
witam koledzy i po problemie - dalem sprzet w fachowe rece - nie bylo zimnego lutu(a) a jakis uklad wadliwie dzialal - wlutowanie nowego zalatwilo sprawe... mozecie mnie spotkac w eterze - bujam sie niebieskim punto... szerokosci bajo


Witam!
Fajnie i szerokości
Czy ów fachowiec mówł Ci co to za układ? Warto wiedzieć na przyszłość

73 !!
  
 
Niestety - nie mowil co to za element, ale jak opisalem problem, to dlugo nie myslal, spotkal sie juz z tym bolem...

jest jeszcze jedna kwestia co do unidenow... otoz przy imporcie sa one przestrajane z "5" w "zera" niestety metoda czysto "rzemieslnicza" - dlatego trudno spotkac NAPRAWDE przestrojone radyjka... w moim rowniez na skali serwisant pokazal mi odchylenie, minimalne, bo minimalne ale jednak... niemniej mam szczescie, bo w ogolnym rozrachunku moj "rozjazd" nie przeszkadza w poprawnym uzytkowaniu radyjka...

... jesli komus moze ta informacja pomoc - ja mam antenke presidenta georgie i rewelacyjnie wspolgra z radyjkiem - nie chcialem szpecic auta poltorametrowym batem, bo moglbym jezdzic po torowisku jako trolejbus - naprawde polecam georgie

jesli macie pytania - dawajcie - w miare uplywu czasu, coraz bardziej wkrecam sie w temat... - szerokosci
  
 
Cytat:
2006-06-09 22:59:48, gokyu pisze:
jest jeszcze jedna kwestia co do unidenow... otoz przy imporcie sa one przestrajane z "5" w "zera" niestety metoda czysto "rzemieslnicza" - dlatego trudno spotkac NAPRAWDE przestrojone radyjka...



Ja z kolei mam odmienne informacje w tej kwestii Nie wiem które są prawdziwe.
Z tego co czytałem to pierwszy boom na Unideny w Polsce po zniesieniu opłat i zezwoleń właśnie z tym się wiązał, z przestrajaniem radyjek po imporcie z USA.
Później radia przestały iść z USA i przerzucono się na współpracę bezpośrednio z Chinami. Z tego co mi mówiono te Unideny szły już do nas zestrojone w zerach...
Nie są to jednak w żaden sposób zweryfikowane informacje.

No i spotkałem się też z opinią, że tak naprawdę wszystkie radia z niższej półki mają jakieś odchylenia od wartości nominalnych i nie dotyczy to tylko Unidenów

Pozdrawiam!
  
 
Kiedyś miałem Alana 18 oraz alana 28 - były świetnie wpasowane w zera w miarę wąskie.
Potem przeszedłem na radia z wyższej półki ale zawsze najgorsze opinie były o szrotach sprowadzonych z niemiec bo zawsze było to grzebane w celu podkręcenia mocy i przestrojenia. Wszystko przez to że u nich obowiązywała moc 1W i ograniczona liczba kanałów w AM.

73