Pomoc

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jakie jest dobre radio do astry bedzie uzywane w miescie i w trasie moge wydac 500 zł na radio pozdrawiam i bede wdzieczny za odpowiedz
  
 
tylko uniden 520xl badz, president harry tylko 2 nie 3...zaznaczam ze innej alternatywy nie ma to jest takie gorsze zlo....
  
 
nic lepszego nowego nie dostaniesz tak mysle..
  
 
Cytat:
2009-12-07 21:14:11, optrew pisze:
nic lepszego nowego nie dostaniesz tak mysle.. ::



Kolega chyba od niedawna używa CB i raczej ma mizerne rozeznanie w tej dziedzinie.

Za te pieniądze można nabyć wiele dobrych radii.
U520, czy HARRY obojętnie która wersja, są b.dobre ale w trasę. Do miejskiej dżungli już się nie nadają, z powodu który jest poruszony w topiku Problem
Jeżeli chodzi o nowe radia w trasy i do miasta, wartymi uwagi są:

1. każda wersja Alana 48 (plus, multi, BS, Precision Series, Excel) oprócz wersji niemieckiej D i hiszpańskiej E

2. każda wersja Alana 78 (plus, multi) oprócz wersji niemieckiej D i hiszpańskiej E

3. Presidenty od Taylora w górę

4. prawie wszystkie wersje Albrechta (obowiązkowo muszą posiadać 40 kanałów AM) - sprzedawane przez polskich dystrybutorów mogą mieć tylko mniejszą moc nadajnika w AM, ale za to świetne odbiorniki

5. TTI od wersji 770 w górę

Nie oznacza to że inne radia CB są do d... ale jeżeli chcemy uniwersalnego radia z dobrym odbiornikiem i ma to być trafiony zakup, to coś z tej listy.

Z radii używanych a już od dawna nie produkowanych warto zwrócić uwagę na Alana 18 i 28 (tylko nie "plus" i z literką "D" chyba że już przerobione).

Do tego np. mało popularna ale z olbrzymim potencjałem możliwości, niskoszumna antena DV 27 - obojętnego producenta. Świetnie sprawuje się zarówno w trasie jak i miejskiej dżungli. Jeśli się ta nie podoba to każda o długości powyżej 1m - np. ML-145



[ wiadomość edytowana przez: piotr-trzeci dnia 2010-01-17 15:02:19 ]
  
 
co do alanów i albrechtów badż tti mam zgoła odmienne zdanie,(trudno) tematyka CB zajmuje sie ponad 10 lat i cały czas nic nie wiem zawsze coś mnie zaskoczy co do anten posiadam DV - 27 s sirio powiem jedno ma minusy 2 ,sztywnosc (nie jest podatna na zginanie),szum podczas wiekszej predkosci, mozna sie czepiac iz wasko sie stroi ale to pikus .Pomijajac te minusy to jest mym zdaniem obok ML-145 najlepsza antena na rynku (pomijajac te 2 i 3 metrowe np WA -27)