Jeep na Salonie Samochodowym w Bolonii 2011

Jeep na Salonie Samochodowym w Bolonii 201106.12.2011
Na tegorocznych Targach Motoryzacyjnych w Bolonii (3-11 grudnia), można zobaczyć dwie absolutne włoskie premiery marki Jeep, świętującej 70-lecie technologicznej ewolucji i zamiłowania do spędzania czasu w plenerze.

Bohaterem stoiska jest nowy Jeep Grand Cherokee SRT8 o najlepszych osiągach w gamie modeli marki Jeep. Obok najmocniejszego i najszybszego modelu Jeep, jaki został kiedykolwiek wyprodukowany, we Włoszech debiutuje nowa wersja specjalna Arctic legendarnego modelu Jeep Wrangler, stworzona, by stawić czoła wyzwaniom w najbardziej ekstremalnych terenach. Położony tuż obok stoiska tor off-road'owy umożliwi zwiedzającym przeżycie prawdziwej "Jeep experience'" [Przygody z Jeepem] za kierownicą modeli Jeep Wrangler i Jeep Grand Cherokee.

Jeep na Salonie Samochodowym w Bolonii 2011 1 Jeep prezentuje w Bolonii dwie włoskie premiery: bohaterem targów w Bolonii jest wyczynowa wersja SRT8 flagowego modelu Jeep Grand Cherokee, wyposażona w nowy silnik HEMI® o pojemności 6.4 litra i o mocy 470 KM. Po raz pierwszy zaprezentowany włoskiej publiczności w ekskluzywnym kolorze Red i ze skórzaną tapicerką Black, Grand Cherokee SRT8 to najszybszy i najmocniejszy Jeep, jaki został dotychczas wyprodukowany, a którego osiągi dorównują osiągom prawdziwego supersamochodu. 20-calowe kute obręcze kół, obniżona linia, funkcjonalny design i wnętrze zainspirowane samochodami wyścigowymi, którego charakterystycznym elementem jest nowa kierownica SRT z wbudowanymi łopatkami zmiany biegów, nadają samochodowi muskularny i agresywny wygląd, a także obiecują sportowe osiągi zarówno na drodze, jak i na torze. Debiut na włoskim rynku przewidziano na pierwszy kwartał 2012 roku.

Na stoisku Jeep w Bolonii w centrum uwagi znajduje się również nowa specjalna wersja Arctic modelu Jeep Wrangler: zaprezentowana w nowym kolorze Winter Chill z czarną tapicerką Tectonic, wersja Arctic zainspirowana jest zimą, a amatorom przygody i światowej klasy osiągów oferuje nowe ekskluzywne wyposażenie. Z wyjątkowymi detalami stylistycznymi, 17-calowymi czarnymi obręczami kół, z dachem lakierowanym w kolorze nadwozia i z akcesoriami marki Mopar®, nowa specjalna seria jest wyposażona w silnik turbodiesla o pojemności 2.8 litra i będzie dostępna w wersji dwu- i czterodrzwiowej w pierwszym kwartale 2012 roku.

Jeep na Salonie Samochodowym w Bolonii 2011 2 Więcej informacji i zdjęć modelu Jeep Wranger Arctic można znaleźć na naszym fotoblogu.

Obok dwóch nowości zaprezentowanych w Bolonii, przestrzeń wystawowa będzie gościć modele odnowionej gamy Jeep: zwiedzający będą mogli podziwiać najlepszy model gamy Jeep Grand Cherokee Overland w eleganckim kolorze nadwozia Stone White i ze skórzaną tapicerką Nappa Black, wyposażony w silnik turbodiesel V6 3.0 CRD o mocy 241 KM z technologią Multijet II; legendarny model Jeep Wrangler Unlimited w wersji z długim rozstawem i silnikiem turbodiesla o pojemności 2.8 litra i o mocy 200 KM wystawiony w kolorze nadwozia Bright White i z wnętrzem Black; kompaktowy miejski SUV Jeep Compass w konfiguracji z napędem na cztery koła i wydajnym silnikiem turbodiesel 2.2 CRD o mocy 163 KM w kolorze nadwozia Bright White i z wnętrzem Black.

Źródło: Jeep