MotoNews.pl

Jeep Wrangler i Liberty w zimowej edycji Arctic

14 listopada 2011

Kategoria | Premiery
Jeep Wrangler Arctic 6

Jeep przygotował specjalne edycje modeli Wrangler i Liberty z zimowym motywem w postaci nazwy – Arctic. To właśnie surowe, ekstremalne warunki pogodowe panujące na Arktyce stały się inspiracją do stworzenia limitowanej serii Jeepów.

Jeep Wrangler Arctic
Bazuje na modelu Wrangler Sahara i będzie dostępny w trzech kolorach nadwozia: Winter Chill, Bright Silver i Bright White. Dach i poszerzone nadkola polakierowano w kolorze nadwozia, na przednich błotnikach umieszczono plakietki z nazwą „Arctic”, a na części maski silnika i błotnika od strony kierowcy naklejono naklejkę z „odciskiem stopy Yeti”. Pojazd wyposażono również w czarną nakrętkę na wlew paliwa i osłony świateł tylnych marki Mopar, agresywne opony Wrangler Rubicon i zestaw 17-calowych, czarnych felg.

We wnętrzu fotele pokryto czarną tkaniną z białymi akcentami i pomarańczowymi szwami. Przednie fotele są podgrzewane, a na ich oparciach umieszczono logo „Arctic”. Pomarańczowe przeszycia znajdziemy także na kierownicy, podłokietnikach i pokrywie konsoli. Na drzwiach również znalazły się pomarańczowe i białe detale. Całość uzupełniają dywaniki podłogowe Moparu.

Jeep Liberty Arctic
Ta wersja specjalna bazuje na modelu Liberty Sport 4×4 i dzieli wiele elementów z Wranglerem Arctic. Dostępne kolory nadwozia, to: Winter Chill, Bright Silver, Bright White i Mineral Gray. Podobnie, jak Wrangler, Liberty Arcitc ma plakietki „Arctic” na przednich błotnikach, lecz naklejkę z odciskiem stopy Yeti zastąpiono napisem „Arctic”. Pojazd porusza się na oponach P235/70R16 OWL zamontowanych na czarnych, 16-calowych felgach z lekkich stopów. Szyby przyciemniono, podobnie, jak reflektory. Samochód wyposażono także w specjalne haki holownicze.

We wnętrzukabiny zastosowano ten sam czarno-pomarańczowy schemat, co w przypadku Wranglera. Fotele pokryto czarnym winylem z wytłoczeniami z Gortexu i białymi akcentami z tkaniny Tectonic. Pomarańczowe szwy znajdziemy na oparciach foteli, siedzeniach i zagłówkach. Liberty Arctic ma także ekran dotykowy Media Center 430 z 9-głośnikowym systemem audio marki Infiniti.

Zdjęcia: Jeep, opracowanie: BM