Rosyjski Roadster pokazany w Genewie

Rosyjski Roadster pokazany w Genewie22.03.2001
Na genewskim autosalonie rosyjska Lada zaprezentowała model znacznie odbiegający od znanego wizerunku tego producenta. Jest to dwuosobowy prototyp Lada Roadster ...

Rosyjski Roadster pokazany w Genewie 1 Na genewskim autosalonie rosyjska Lada zaprezentowała model znacznie odbiegający od znanego wizerunku tego producenta. Jest to dwuosobowy prototyp Lada Roadster, który na rynku motoryzacyjnym wypełnić ma lukę między Peugeot 206 CC a Mercedesem SLK.

Podobnie jak oba te auta, rosyjski roadster ma elektrycznie składany dach, przy czym w Ladzie składa się on nad pokrywą bagażnika. Rozwiązanie to ma tę podstawową zaletę, że nie ogranicza pojemności bagażnika.

Rosyjski Roadster pokazany w Genewie 2 W zaprezentowanym modelu prototypowym, przed skierowaniem do produkcji seryjnej wprowadzonych zostanie jeszcze kilka zmian, Przykładem na to jest fakt, iż auto pokazane w Genewie nie miało otwieranych drzwi pasażera a tylko ich zarys. Pod maską pracować będzie 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 100 kW (74 KM).

Na razie nie wiadomo, kiedy nowy samochód Łady pojawi się w sprzedaży, jednak według zapewnień producenta będzie on tańszy niż Peugeot 206 CC.