Lady będą nowoczesniejsze dzięki Renault

Lady będą nowoczesniejsze dzięki Renault11.12.2007
Siergiej Szemezow – Dyrektor Generalny Russian Technologies i Prezes Zarządu AvtoVAZ, Siergiej Skoworcow – Prezes Troika Capital Partners oraz Carlos Ghosn – Prezes Renault, podpisali 8 grudnia 2007 roku ...

...w Togliatti w Rosji Memorandum of Understanding (MOU). Współpraca pozwoli firmom AvtoVAZ i Renault na przyspieszenie rozwoju AvtoVAZ, odnowę i poszerzenie gamy samochodów marki, rozwój marki Lada z poszanowaniem jej tożsamości oraz wymianę know-how w zakresie technologii motoryzacyjnych. Russian Technologies, obecnie główny akcjonariusz AvtoVAZ, zachowa udział w kapitale spółki, zapewniając ciągłość wsparcia ze strony państwa rosyjskiego.

AvtoVAZ i Renault planują wymianę know-how i technologii, w szczególności w zakresie produkcji i marketingu, w celu poprawy atrakcyjności i konkurencyjności produktów AvtoVAZ. Partnerzy przewidują też wymianę menedżerów w różnych dziedzinach w celu optymalizacji integracji i przyspieszenia transformacji spółki AvtoVAZ w liczącego się na świecie producenta samochodów, o zdolnościach produkcyjnych powyżej 1 mln samochodów rocznie.

Współpraca obejmie również silniki i skrzynie biegów, w które będą wyposażone samochody AvtoVAZ i Renault. AvtoVAZ będzie mógł skorzystać z pomocy Renault w zakresie płyt podłogowych i zespołów napędowych, co ułatwi rosyjskiemu producentowi szybkie odnowienie i wzbogacenie oferty Lady. Umowa miałaby obejmować samochód z segmentu C gamy Lada.

W ten sposób Rosja stałaby się największym rynkiem zbytu Renault. Podpisanie memorandum jest zakończeniem długiego i spełniającego warunki przejrzystości procesu selekcji, w którym oferta Renault została uznana za konkurencyjną finansowo oraz najlepszą z produkcyjnego i technologicznego punktu widzenia.

Źródło: Renault