Defender 75th Anniversary Edition w służbie GOPR

Defender 75th Anniversary Edition w służbie GOPR11.05.2023
Osiem Defenderów 75th Anniversary Edition trafiło do Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i będą odgrywać kluczową rolę we wspieraniu zespołów działających w najtrudniejszych warunkach.

Nieprzerwanie, od trzech dekad, Defender obecny jest w służbie GOPR i skutecznie pracuje na swój wizerunek samochodu do zadań specjalnych. Dzięki swoim niezrównanym możliwościom terenowym, mocnym silnikom i trwałej konstrukcji pozwalającej na pokonywanie najtrudniejszych terenowych przeszkód jest niezwykle doceniany przez ratowników górskich.

„Ogromnie się cieszę, że mogliśmy przekazać GOPR-owi Defendery. Tak jak ratownicy górscy, nie boją się one trudnych wyzwań ani wymagających warunków. Pokonywanie przeszkód jest w naszym DNA. Cieszę się, że nasze samochody wchodzą do służby we wszystkich polskich górach, gdzie działają ratownicy GOPR” – komentuje Jacek Górski, dyrektor zarządzający Inchcape JLR Poland.
GOPR - Defender 75th Anniversary Edition

Od teraz GOPR-owcy będą nieść pomoc turystom w Defenderach 75th Anniversary Edition. Ta limitowana edycja została stworzona z okazji 75-lecia marki. Jej wyróżnikiem jest kolor Grasmere Green z dopasowanymi kolorystycznie wnętrzem i 20-calowymi felgami. Ten wyjątkowy odcień jest związany z powojenną historią Defendera. Pierwsze samochody były właśnie malowane w tym kolorze, zarezerwowanym wcześniej dla brytyjskich samolotów wojskowych.

Dzięki swojej kolorystyce i detalom na zewnątrz i wewnątrz samochodu limitowana edycja oddaje ducha minionych 75 lat. Łączy go z innowacyjnymi technologiami i niezawodnymi, mocnymi silnikami, w tym również PHEV, i skutecznym napędem na obie osie wspieranym przez technologię Configurable Terrain Response.

GOPR - Defender 75th Anniversary Edition

Jako jeden z najbardziej kultowych pojazdów terenowych Defender pozwala dotrzeć do najbardziej niedostępnych miejsc. To dzięki temu stał się naturalnym wyborem dla Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Osiem Defenderów 75th Anniversary Edition, które trafiły do GOPR, posiada trzy-litrowe silniki o mocy 300 koni mechanicznych, reduktor i dodatkowe elementy wyposażenia ułatwiające jazdę w górskich warunkach ratunkowych, m.in.

  • zestaw kamer 3D Surround Camera z trybami terenowymi,
  • elektrycznie rozkładany hak do transportu specjalistycznego sprzętu,
  • zawieszenie pneumatyczne pozwalające na brodzenie do głębokości 90 centymetrów,
  • konfigurowalny tryb Terrain Response czy ucha holownicze z uciągiem do 18 ton.
GOPR - Defender 75th Anniversary Edition

Brytyjska marka od zeszłego roku jest strategicznym partnerem GOPR.

Źródło: Inchcape JLR Poland