5 lat gwaracji na wszystkie nowe modele Range Rovera, Defendera i Discovery

5 lat gwaracji na wszystkie nowe modele Range Rovera, Defendera i Discovery08.09.2023
Z dniem 1 września gwarancja dla marek Range Rover, Defender i Discovery przedłużona zostaje z trzech do pięciu lat lub 150 000 kilometrów, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

Pięcioletnia gwarancja producenta na wszystkie nowe modele Range Rovera, Defendera i Discovery zaczęła obowiązywać 1 września 2023 roku. Ta inicjatywa zapewni klientom dodatkową pewność i spokój ducha przy wyborze pojazdu jednej z luksusowych marek JLR.

Nowa gwarancja dotyczy wszystkich modeli w całej Europie i rozszerza istniejącą trzyletnią gwarancję o ochronę do pięciu lat lub 150 000 kilometrów w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Dzięki temu klienci będą objęci kompleksową ochroną gwarancyjną i będą mogli cieszyć się z najwyższej jakości usług dłużej niż kiedykolwiek.

Land Rover Defender 75th Limited Edition
Land Rover Defender 75th Limited Edition

Ponadto klienci Range Rovera, Defendera i Discovery będą mogli korzystać z łączności InControl Remote przez pięć lat lub 150 000 kilometrów, co daje dodatkową wygodę i zapewnia pomoc w sytuacji awaryjnej. JLR ma zamiar w ten sposób podnieść standard nowoczesnych marek luksusowych.

Trzyletnie gwarancje są standardem w branży motoryzacyjnej, więc wprowadzenie pięcioletniej polityki gwarantuje, że Range Rover, Defender i Discovery wyjdą poza potrzeby swoich klientów. Od 1 września 2023 roku wszystkie modele każdej z marek będą objęte nową pięcioletnią gwarancją, w tym także hybrydy typu „mild hybrid” i hybrydy elektryczne typu plug-in.

Nowa gwarancja oznacza, że klienci wszystkich marek Range Rover, Discovery i Defender będą mogli cieszyć się tym samym poziomem ochrony, co użytkownicy Jaguara, którzy z przedłużonej gwarancji mogą korzystać już od 1 lipca 2022 r. Przedłużenie istniejącej oferty ma na celu poprawę komfortu obsługi klientów i właścicieli w okresie objętym ochroną, a jednocześnie umożliwi zarówno użytkownikom prywatnym, jak i operatorom komercyjnym, przejrzyste obliczania kosztów utrzymania i eksploatacji w dłuższym okresie.

Land Rover Discovery Sport
Land Rover Discovery Sport

Nowa, pięcioletnia gwarancja poprawi komfort użytkowania i będzie miała pozytywny wpływ na wartość rezydualną modeli Range Rover, Defender i Discovery. To z kolei przyniesie korzyści w przypadku sprzedaży używanych egzemplarzy. W dłuższej perspektywie wyższa wartość rezydualna obniża koszty posiadania, zwiększając konkurencyjność warunków leasingu i finansowania.

Rozszerzony dostęp do łączności InControl Remote będzie również dostępny od 1 września dla wszystkich nowo zarejestrowanych modeli. Pozwala użytkownikom na łatwą i intuicyjną interakcję z pojazdem nawet na duże odległości. Za pomocą aplikacji na smartfona można sprawdzić pozostały poziom paliwa i stan naładowania, a także upewnić się, czy drzwi i okna są zamknięte, czy otwarte. InControl Remote optymalizuje także pomoc drogową i w razie potrzeby automatycznie wysyła połączenie alarmowe.

"Wprowadzenie nowej, pięcioletniej gwarancji dla JLR w całej Europie stanowi kolejny dowód naszego zaangażowania w jakość i niezawodność naszych produktów oraz skupienie się na doskonałej obsłudze klienta. Nasza wizja nowoczesnego luksusu jest całkowicie skupiona na kliencie, co powinno oznaczać większy spokój ducha dla każdego, kto rozważa zakup Range Rovera, Defendera lub Discovery" – podkreśla Jacek Górski, dyrektor zarządzający Inchcape JLR Poland.
Range Rover Sport
Range Rover Sport

Nowa, pięcioletnia gwarancja JLR obowiązuje na wszystkich rynkach europejskich od 1 września, podnosząc jakość usług na całym kontynencie.

Źródło: JLR