REKLAMA

Land Rover G4 Challenge

Land Rover G4 Challenge26.04.2006
W przepięknej scenerii Sanam Luang Park, w "sercu" Bangkoku, rozpoczął się wyścig przeprawowy Land Rover G4 Challenge. Po utworzeniu dwuosobowych zespołów, rozpoczął się pierwszy etap ekstremalnej wyprawy.

Land Rover G4 Challenge 1Uczestnicy wjeżdżali rowerami górskimi pod strome wzniesienia, by następnie wytoczyć swoje Range Rovery Sport z kontenerów, w których przypłynęły do Bangkoku. Na drodze Range Rovera Sport ustawiono kajak, w który musiał wsiąść jeden z członków teamu. Zadaniem drugiego, było wciągnięcie kajaka z partnerem w górę, i ustawienie go na wąskim luku bagażowym na dachu Range Rovera. Kolejną przeszkodą na drodze auta był 600 kilogramowy Tuk Tuk - trzymiejscowa riksza z napędem spalinowym, która jest najpopularniejszą taksówką w Bangkoku Drużyna musiała ją wciągnąć w górę na linach, by odblokować przejazd dla samochodu.

Prolog, który stanowił dopiero przedsmak tego, co czeka śmiałków w dalszej części wyprawy, najszybciej pokonał angielsko-niemiecki team w składzie Brian Reynolds i Robert Josef Schweiger. Tuż za nimi uplasował się team rosyjsko-grecki i włosko-tajwański.

Źródło: Land Rover, informacja Moto Target
REKLAMA