Limitowana wersja Range Rover Sport LE

Limitowana wersja Range Rover Sport LE24.08.2007
Ten luksusowy brytyjski SUV sprzedaje się za oceanem doskonale. Dlatego amerykański oddział marki postanowił wprowadzić do sprzedaży specjalną jego wersję oznaczoną jako LE. Sportową odmianę Range Rovera wyróżnia ...

zmieniony przedni i tylny zderzak wyposażony w aluminiowe nakładki, tylna lotka dachowa, poszerzające listwy progowe, 20-calowe aluminiowe obręcze kół o nazwie Stormer i podwójne końcówki wydechu, w specjalnie zaprojektowanym do tej wersji kształcie.

Limitowana wersja Range Rover Sport LE 1 Dodano sporo opcjonalnego wyposażenia, które normalnie wymaga sporej dopłaty. Seryjnie nabywca jednego z 250 egzemplarzy modelu LE otrzyma między innymi: adaptacyjne, biksenonowe lampy przednie, rozbudowany układ klimatyzacji, skórzane obicia foteli, chłodzony schowek w centralnej konsoli, system Entertainment dla pasażerów z tyłu obejmujący dwa ekrany LCD zamontowane w zagłówkach, czy ręcznie polerowane listwy ozdobne na konsoli wykonane z prawdziwego dębu.

Limitowaną wersję napędza doładowany silnik V8 o pojemności 4,2 litra. Ten sam, który znajdziemy pod maską Jaguara XK i XJ, czy klasycznej wersji Range Rovera. Cena za tę przyjemność na rynku amerykańskim nie jest niestety okazyjna. Wynosi ona 81 450 dolarów. Ale to i tak znacznie taniej, niż mielibyśmy zapłacić za takie auto w Polsce. Podstawowa wersja modelu Sport z silnikiem 4,2 o mocy 390 KM kosztuje u nas 94,500 euro, czyli około 366 tysięcy złotych. Doposażając go w wymienione dodatki spokojnie przekroczymy magiczną granicę 400 tysięcy złotych.

Źródło: WCF, informacja Moto Target