Nowy SUV Land Rovera konkurentem dla BMW X6?

Nowy SUV Land Rovera konkurentem dla BMW X6?19.09.2007
Podczas targów IAA we Frankfurcie na stoisku Land Rovera wręczano niektórym dziennikarzom tajemniczą kopertę zawierającą oficjalny szkic nowego modelu brytyjskiej marki, którego premiera nastąpić ma już w styczniu na Detroit Motor Show.

Autorem projektu linii nowego SUV-a Land Rovera jest Gerry McGovern - szef stylistów tej marki, odpowiedzialny między innymi za wygląd modelu Freelander pierwszej generacji, czy sportowego roadstera MGF. Według pierwszych zapowiedzi i jedynego dostępnego obecnie zdjęcia, nowy Land Rover ma być SUV-em o sportowych aspiracjach z nisko opadającą linią dachu, niczym w rasowym aucie coupe. Nie jest tajemnicą, że głównym i jak na razie jedynym konkurentem Land Rovera będzie BMW X6, pokazane również na IAA w wersji koncepcyjnej. Oba sportowe SUV-y mają się pojawić na rynku w przyszłym roku.

Jednak w przeciwieństwie do BMW, Land Rover będzie znacznie tańszy i wypełni lukę pomiędzy kompaktowym Freelanderem i dużym Discovery. Przewidywana cena wersji bazowej na rynku amerykańskim, wynosić ma około 45 tysięcy dolarów.

Źródło: WCF, informacja Moto Target