Land Rover - prezentacja modeli na 2010 rok

Land Rover - prezentacja modeli na 2010 rok03.11.2009
W zeszłą środę, tj. 28 października, polski oddział Land Rovera zaprezentował gamę modeli brytyjskiej marki na 2010 rok. Spotkanie dla dziennikarzy zorganizowano w podwarszawskich Białobrzegach nad Zalewem Zegrzyńskim, ...

...a dokładnie w Forcie Beniaminów, gdzie znajduje się Akademia Land Rover.

Land Rover - prezentacja modeli na 2010 rok 1 Impreza trwała od godziny 10:00 do zmroku, czyli do ok. godziny 16:30. W tym czasie można było odbyć dowolną liczbę jazd testowych zaprezentowanymi tego dnia samochodami: użytkowym Defenderem 110, uniwersalnym i rodzinnym Discovery 4, dynamicznym Range Roverem Sport oraz flagowym, luksusowym Range Roverem.

Same jazdy podzielono na dwie części: drogową i terenową. W pierwszej jazda w 2/3 odbywała się po nawierzchniach asfaltowych, a w pozostałej części na bocznych drogach o zniszczonej nawierzchni betonowej oraz luźnej i nierównej, piaszczystej. Na wszelkie pytania uczestników podczas jazdy wyczerpująco odpowiadali instruktorzy Akademii Land Rover, a sama jazda pozwalała sprawdzić przede wszystkim możliwości jednostek napędowych, układu hamulcowego i jezdnego oraz wyczuć różnicę w komforcie jaki oferują w codziennej eksploatacji poszczególne modele - Discovery 4, Range Rover Sport i Range Rover.

Jednak zdecydowanie więcej frajdy dostarczała druga część jazd testowych, która odbywała się na terenie Akademii Land Rover, a podczas której do dyspozycji oddano modele Discovery 4, Range Rover oraz kultowego Defendera.

Land Rover - prezentacja modeli na 2010 rok 2Profesjonalnie przygotowana, typowo terenowa sceneria z wysokimi podjazdami, zjazdami, wąskimi przejazdami, ciasnymi nawrotami itd. pozwalała na własnej skórze poczuć prawdziwy off-road, a przede wszystkim sprawdzić jak kilkudziesięcioletnie doświadczenie brytyjskiej firmy w opracowywaniu aut terenowych procentuje podczas jazdy w ciężkich warunkach terenowych o zmiennej nawierzchni, od bardzo luźnej i głębokiej piaszczystej poprzez typowo leśną z dużą ilością grubych, wystających korzeni drzew, po kamienistą o ostrych krawędziach z dużymi spadkami. Podczas jazdy swoją nieocenioną pomocą służyli wysoko wykwalifikowani instruktorzy Akademii Land Rover, dzięki którym nie ucierpiał żaden samochód, jak również uczestnik spotkania.

W przerwach między jazdami do dyspozycji gości był namiot, pod którym w cieple można było spokojnie zjeść dania z grilla lub wojskowej kuchni polowej oraz napić się zimnych i gorących napojów czy też skosztować smacznych sałatek i ciast.

Źródło: Mototarget, fot. Mototarget