Czterdzieste urodziny Range Rovera

Czterdzieste urodziny Range Rovera07.06.2010
Land Rover przygotowuje się do uczczenia czterdziestych urodzin modelu Range Rover, które będą obchodzone 17 czerwca tego roku. Pierwszy Range Rover pojawił się na rynku w 1970 roku. Mimo wielu modyfikacji ...

...(m.in. nowe silniki, skrzynie biegów, warianty nadwozia), model ten był produkowany w niemal niezmienionej formie przez 26 lat. Łącznie w ręce klientów trafiło 317 615 sztuk tej terenowej limuzyny.

W 1994 roku do sprzedaży wprowadzono drugą generację modelu (określaną także jako P38a) która zapoczątkowała modę na luksusowe pojazdy rekreacyjne, znane dziś jako SUV-y. Siedem lat później zaprezentowano Range Rovera obecnej generacji (L322).

Phil Popham, dyrektor zarządzający Land Rovera, powiedział: „Land Rover słynie z innowacyjnych produktów, jednak w historii naszej firmy szczególne miejsce zajmuje właśnie Range Rover. To jeden z najważniejszych modeli w dziejach motoryzacji.”

Obecnie w sprzedaży dostępne są wersje z silnikiem wysokoprężnym V8 o mocy 271 KM oraz jednostką benzynową V8 rozwijającą 510 KM. Pod koniec tego roku silnik Diesla 3,6-litra V8 zostanie zastąpiony motorem o wyższej mocy 308 KM, która będzie przenoszona na wszystkie cztery koła za pośrednictwem ośmiobiegowej przekładni automatycznej.


Źródło: Land Rover, informacja: Moto Target