Land Rover Freelander 2 - napęd 2WD i nowe silniki

Land Rover Freelander 2 - napęd 2WD i nowe silniki06.08.2010
Nabywcy nowego Land Rovera Freelandera 2 mogą teraz wybierać spośród wersji z wysokoprężnym silnikiem 2,2-litra o mocy 148 lub 187 KM oraz odmiany z napędem na dwa lub cztery koła.

Wersja 148 KM TD4
Nowy, bazowy silnik Diesla jest o 10 KM słabszy od poprzedniej wersji, jednak rozwija wyższy moment obrotowy i zadowala się mniejsza ilością paliwa.

Land Rover Freelander 2 - napęd 2WD i nowe silniki 1Przedstawiciele firmy twierdza także, iż kultura jego pracy stoi na wyższym poziomie, a kierowca doceni bardziej płynne reakcje na położenie przepustnicy.

W standardowym wyposażeniu tej wersji znajduje się 6-biegowa przekładnia manualna oraz układ Start-Stop. Za skrzynię automatyczną trzeba dopłacić 1 515 funtów.

Wersja 187 KM SD4
Flagowy Freelander 2 przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 8,7 sekundy i rozpędza się maksymalnie do 190 km/h. Napęd przenoszony jest na wszystkie koła poprzez montowaną seryjnie, 6-biegową automatyczną przekładnię.

Ponadto, obie wersje otrzymały nowe zderzaki przednie i nowa osłonę chłodnicy, a także przeprojektowane reflektory i tylne światła zespolone. We wnętrzu pojawiły się z kolei odświeżone wskaźniki i nowe siedzenia.

Land Rover Freelander 2 - napęd 2WD i nowe silniki 2 Freelander 2WD
Od stycznia dostępna będzie także wersja z napędem na dwa koła, która otrzyma oznaczenie eD4. Samochód będzie przede wszystkim oszczędny i ekologiczny, dzięki czemu sprawdzi się głównie podczas pokonywania zatłoczonych ulic wielkich miast.

Ceny auta rozpoczynają się od 21 695 funtów. Najdroższa wersja SD4 HSE kosztuje 35 510 funtów. Odświeżony Land Rover Freelander 2 wejdzie do sprzedaży pod koniec września tego roku.

Źródło: foto: Land Rover, informacja: Moto Target