Land Rover Defender X-tech

Land Rover Defender X-tech12.01.2011
Podczas tegorocznego show motoryzacyjnego w Brukseli, które odbędzie się w dniach 14-23 stycznia, Land Rover zaprezentuje limitowaną edycję modelu Defender o nazwie X-Tech. Defender X-Tech nie schlebia aktualnym modom ...

Land Rover Defender X-tech 1Podczas tegorocznego show motoryzacyjnego w Brukseli, które odbędzie się w dniach 14-23 stycznia, Land Rover zaprezentuje limitowaną edycję modelu Defender o nazwie X-Tech.

Defender X-Tech nie schlebia aktualnym modom i zachowuje własny surowy i „kanciasty” styl, połączony z właściwościami terenowymi, jakich można się spodziewać po off-roadowej ikonie.

Nadwozie zostanie polakierowane na srebrny kolor z czarnymi akcentami na dachu i nadkolach.. Po raz pierwszy Defender zostanie wyposażony w błyszczące czernią, 16-calowe felgi Saw Tooth, które mają sprawić, że będzie roztaczać atmosferę użyteczności pozbawionej zbędnych ozdobników, jak twierdzi producent.

Land Rover Defender X-tech 2 Wnętrze ma kolor hebanu. Boczna część tapicerki foteli została wykonana ze skóry.

Pojazd napędza 2,4-litrowy diesel common-rail o maksymalnym momencie obrotowym 360 Nm. Niestety Land Rover nie podał, jaką mocą odznacza się jednostka napędowa zastosowanA w Defenderze X-Tech.

Limitowana edycja Defendera wejdzie do sprzedaży w marcu 2011, a na rynku brytyjskim ceny rozpoczynać się będą od 24 995 funtów szterlingów.

Źródło: Land Rover, opracowanie: BM