Lexus pokazuje dzikie oblicze

Lexus pokazuje dzikie oblicze03.02.2011
Kojarzona dotychczas raczej z luksusem i ekologicznymi napędami marka Lexus podczas tegorocznego Chicago Auto Show, które odbędzie się w dniach 9-20.02, ma pokazać swoją "dziką" stronę, jak zapowiedzieli przedstawiciele producenta.

Na stoisku Lexusa pojawią się modele z mnóstwem sportowych akcesoriów oraz pojazdy o imponujących osiągach. Jednym z nich będzie supersamochód LFA z silnikiem V10 o mocy 552 KM. Producent rozpoczął dostawy LFA 2012 do klientów amerykańskich zaledwie miesiąc temu. Ważne miejsce w prezentacji Lexusa będzie także zajmować model CT 200h, piąty pojazd z napędem hybrydowym w ofercie producenta, który wejdzie do sprzedaży w marcu.

Lexus pokazuje dzikie oblicze 1 Chicago Auto Show będzie także miejscem debiutu poważnie zmodyfikowanego modelu CT o nazwie Five Axis Project, którym – jak można wywnioskować już z samej nazwy – zajęli się specjaliści z projektowo-tuningowej firmy Five Axis Design specjalizującej się w przeróbkach japońskich modeli. Five Axis Project CT 200h ma poszerzone nadwozie polakierowane w kolorze „Dark Passage” ze specjalnymi, czarnymi akcentami. Opiera się na niskim zawieszeniu TEIN Flex typu coil-over. Koła zaopatrzono w 19-calowe felgi FIVE:AD. Z przodu zamontowano zestaw hamulcowy High Performance Big Brake Kit marki Stoptech.

Wnętrze wykończono materiałem Ultrasuede® EcoDesign™, który może zostać zrecyklingowany w 100%. W kabinie znajduje się także specjalny interface z ekranem dotykowym na konsoli środkowej.

Oprócz tego Lexus zaprezentuje w Chicago modele, które można było oglądać podczas ostatniego SEMA Show: LS600h L zmodyfikowany przez VIP Auto Salon i RX 450h w interpretacji Paula Tolsona z EST Styling.

Źródło: Lexus, opracowanie: BM