McLaren MP4-12C w GT3

McLaren MP4-12C w GT320.12.2010
McLaren potwierdził oficjalnie, że powróci do wyścigów serii FIA GT3 w sezonie 2012. Producent we współpracy z CRS Racing przygotuje i będzie serwisować niedużą serię pojazdów wyścigowych spełniających kryteria wyznaczone przez FIA dla serii GT3, ...

...opartych o model MP4-12C. Będą one przeznaczone dla prywatnych klientów z europejskich teamów.

Minęło 15 lat, odkąd McLaren F1 GTR zwyciężył w słynnym, 24-godzinnym wyścigu LeMans, który był też jego debiutem i 12 lat, odkąd sześć McLarenów “Longtail” startowało w Le Mans. Teraz McLaren i CRS Racing, odnoszący sukcesy i doświadczony zespół wyścigowy z Wielkiej Brytanii postanowiły zmienić 12C w zwycięski pojazd GT3. Częścią programu rozwojowego tego modelu będzie jego udział w niektórych wyścigach europejskiej serii GT w przyszłym roku.

McLaren 12C ma innowacyjną, lekką, jednoczęściową konstrukcję z włókna węglowego o nazwie “MonoCell”, świetną aerodynamikę i bardzo dobry docisk, nawet przy dużych prędkościach i powinien stanowić wyśmienitą platformę dla samochodu wyścigowego. (więcej informacji na temat McLarena MP4-12C tutaj.

Więcej szczegółów na temat programu McLaren 12c GT3 ujrzy światło dzienne w 2011 roku, a zainteresowani klienci mogą się rejestrować na stronie www.mclarengt.com.


Źródło: McLaren, opracowanie: BM