ASX - czyli aktywny pojazd sportowy

ASX - czyli aktywny pojazd sportowy28.02.2001
Na genewskim autosalonie, który odbędzie się w dniach 1-11.03.2001 Mitsubishi zaprezentuje model ASX, który już wkrótce wejdzie do seryjnej produkcji. Jest to uniwersalny pojazd łączący cechy sportowego kombi i sport utility vehicles (SUV) ...

ASX - czyli aktywny pojazd sportowy 1 Na genewskim autosalonie, który odbędzie się w dniach 1-11.03.2001 Mitsubishi zaprezentuje model ASX, który już wkrótce wejdzie do seryjnej produkcji.

Jest to uniwersalny pojazd łączący cechy sportowego kombi i sport utility vehicles (SUV). Skrót ASX oznacza "active sports crossover", czyli aktywny pojazd sportowy. Celem projektantów Mitsubishi było stworzenie wszechstronnego samochodu dającego się zastosować na całym świecie, w najróżniejszych regionach i obejmującego różne kategorie aut.

ASX - czyli aktywny pojazd sportowy 2 Przestronne, 4,5-metrowe nadwozie ASX odznacza się przede wszystkim dużą funkcjonalnością. Jako źródło napędu zastosowany został 2,4-litrowy silnik GDI z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Jednostka ta współpracuje z "inteligentną", automatyczną skrzynią biegów INVECS II z trybem sport. Napęd przenoszony jest na wszystkie koła, co w połączeniu z szerokim rozstawem osi i prześwitem 245 milimetrów zapewnia dobre własności terenowe oraz pewne prowadzenie na drogach utwardzonych.