Mitsubishi na Central Europe Rally

Mitsubishi na Central Europe Rally17.03.2008
Po odwołaniu Rajdu Dakar 2008, Mitsubishi Motors Corporation, oraz sportowy dział koncernu MMSP, mają przyjemność ogłosić, że zespół Repsol Mitsubishi Ralliart wystartuje w inauguracyjnej edycji Central Europe Rally.

W składzie załóg znajdą się Luc Alphand i Gilles Picard (Francja), Hiroshi Masuoka i Pascal Maimon (Japonia/Francja), Stephane Peterhansel i Jean-Paul Cottret (Francja), oraz Nani Roma i Lucas Cruz (Hiszpania). Wszyscy mieli uczestniczyć w rajdzie Dakar 2008, prowadząc Pajero Evolution w specyfikacji super-production.

Central European Rally (CER) ruszy z Budapesztu 20.04.2008 r,. Program obejmuje siedem dni rywalizacji na trasie wiodącej przez Węgry i Rumunię, a finał przewidziano nad jeziorem Balaton 26.04.2008. Całkowita długość trasy wynosi 3061 km, w tym 1570 km stanowią próby sportowe.

Central European Rally nie ma na celu zastąpienia Dakaru, który od 2009 r. stanie się flagową imprezą cyklu Dakar Series. CER jest pierwszym rajdem, jaki zostanie przeprowadzony w ramach tego cyklu.

Źródło: MMC Car Poland