i MiEV w Vancouver

i MiEV w Vancouver10.04.2009
Mitsubishi Motors Sales of Canada (MMSCAN) - filia Mitsubishi Motors Corporation (MMC), rząd Kolumbii Brytyjskiej, miasto Vancouver, koncern energetyczny BC Hydro oraz Mitsubishi Canada Limited podpisały wczoraj porozumienie dotyczące ...

...badań rynkowych „zeroemisyjnego” pojazdu elektrycznego o nazwie i MiEV (= Mitsubishi innovative Electric Vehicle). Porozumienie zakłada, że pierwszy samochód zasili flotę BC Hydro, drugi natomiast przekazany zostanie miastu Vancouver do celów demonstracyjnych i testowych. Podpisany dokument zezwala na wykorzystanie w przyszłości większej liczby pojazdów.

„Samochody elektryczne to jedno z rozwiązań w zakresie zrównoważonego transportu w Kolumbii Brytyjskiej. Cieszę się, że kanadyjski debiut i MiEV odbędzie się w Vancouver”, powiedział Minister Ochrony Środowiska Barry Penner. „Celem wdrażania nowych, innowacyjnych technologii jest redukcja emisji gazów cieplarnianych o 33% do 2020, którą mam nadzieję osiągniemy.” [AKAPIT} „Jestem podekscytowany faktem, że i MiEV debiutuje właśnie w Vancouver”, powiedział burmistrz Gregor Robertson. "Chcemy, by Vancouver stało się najczystszym miastem na świecie. Wprowadzając do użytku auta elektryczne ładowane bezpośrednio z gniazdka stajemy się liderem technologii przyjaznych środowisku. Należy jednak pamiętać, że włączenie do ruchu pojazdów z napędem elektrycznym jest sposobem na redukcję emisji gazów cieplarnianych tylko wtedy, gdy idzie w parze z rozwojem infrastruktury drogowej, rowerowej i pieszej."

i MiEV, zaprezentowany po raz pierwszy w październiku 2006, jest szczytowym osiągnięciem Mitsubishi Motors w zakresie technologii przyjaznych środowisku. Auto trafi na rynek japoński latem 2009 po zakończeniu testów i akcji promocyjnych prowadzonych w Japonii, Nowej Zelandii, Australii, Stanach Zjednoczonych i Europie.

Źródło: Mitsubishi