Nagroda Ecobest 2009 dla Mitsubishi i-MiEV

Nagroda Ecobest 2009 dla Mitsubishi i-MiEV13.01.2010
Jeszcze przed swoim europejskim debiutem w roku budżetowym 2010, elektryczne Mitsubishi i-MiEV otrzymało nagrodę "„Ecobest 2009" przyznaną przez członków jury organizacji AUTOBEST. To kolejne potwierdzenie zalet pionierskiej technologii, ...

...która doskonale sprawdza się w rzeczywistych warunkach eksploatacyjnych. Komentując przyznanie nagrody, członkowie jury AUTOBEST przypomnieli, iż „i-MiEV jest pierwszym produkcyjnym pojazdem elektrycznym, który wszedł do sprzedaży w Japonii, a wkrótce zostanie wprowadzony na rynki europejskie. Nagroda ECOBEST, której historia liczy już 10 lat, to jedno z pierwszych na świecie wyróżnień promujących dokonania w zakresie ‘zielonych’ technologii.”

Ilja Seliktar, przewodniczący jury AUTOBEST, dodał: „Przyznanie nagrody modelowi i-MiEV jest dla nas zaszczytem. W ekscytującym sektorze pojazdów ekologicznych pojawiło się wiele produktów sygnowanych logo niemal wszystkich producentów z branży. Do tej pory, to jednak Mitsubishi zaoferowało klientom prawdziwy pojazd elektryczny przeznaczony do codziennej eksploatacji.”

Tym samym, nagroda ECOBEST stanowi uhonorowanie wieloletnich wysiłków koncernu Mitsubishi Motors zmierzających do budowy napędów elektrycznych i opracowania ekologicznych technologii, jak również potwierdza słuszność długoterminowej strategii MMC i lokalnych partnerów firmy, która jest z powodzeniem realizowana na Bałkanach, w Europie Środkowej, Rosji, Turcji i na Ukrainie już od początku lat dziewięćdziesiątych.

AUTOBEST to organizacja skupiająca rozwijające się rynki europejskie, która powstała w 2000 roku w Rumunii. Dziś w jury zasiadają czołowi dziennikarze z 15 państw takich jak: Bułgaria, Cypr, Republika Czeska, Chorwacja, Grecja, Węgry, była Jugosławiańska Republika Macedonii, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja i Ukraina. Wszystkie te państwa to łącznie ponad 300 milionów klientów.

W tym roku ceremonia rozdania nagród odbędzie się 11 lutego w stolicy Rosji.

Źródło: Mitsubishi