Zaledwie rok od premiery bestsellerowy Nissan LEAF święci triumfy w całej Europie

Zaledwie rok od premiery bestsellerowy Nissan LEAF święci triumfy w całej Europie23.09.2018
Rok po globalnej premierze nowy Nissan LEAF nie traci impetu w gromadzeniu nagród i ustanawianiu kolejnych rekordów sprzedaży, a w pełni elektryczny napęd Nissana LEAF i dynamiczne osiągi samochodu cieszą się powszechnym uznaniem.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Nissan LEAF zdobył tak prestiżowe dowody uznania, jak „Nagroda za napęd elektryczny” przyznana przez DiarioMotor.com w Hiszpanii, Motor Electric Award we Włoszech oraz „Złota nagroda dla samochodu elektrycznego” w plebiscycie 2018 Drive Power w Wielkiej Brytanii.

LEAF zbudował solidną reputację jako model charakteryzujący się nie tylko technologicznym zaawansowaniem, ale także efektywnością, praktycznością, komfortem i dynamiką jazdy. Nagrodzono go między innymi tytułem „Najlepszego samochodu roku” w kategorii samochodów elektrycznych i hybryd plug‑in przyznanym przez magazyn L’Automobile et L’Entrprise.

W Szwecji samochód zdobył nagrodę Miljöbästa Bil („Najlepszy samochód ekologiczny”) za 2018 rok przyznaną za atrakcyjność zarówno dla użytkowników prywatnych, jak i firm, a także za zasięg, zaawansowane technologie, atrakcyjną cenę i rozwiązania w zakresie magazynowania energii.

Nissan LEAF
Nissan LEAF

Nissan LEAF, zaprojektowany z myślą o stylu życia w duchu zrównoważonego rozwoju, podbił serca i umysły zmotoryzowanych Europejczyków. Prawie 70% właścicieli modelu LEAF po raz pierwszy ma do czynienia z elektryczną mobilnością po przesiadce z samochodu napędzanego silnikiem spalinowym. W pierwszych ośmiu miesiącach 2018 roku w całej Europie sprzedano 43 000 Nissanów LEAF, co oznacza, że jest on najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym na kontynencie.

Model odniósł także sukces w Polsce. W okresie od stycznia do sierpnia tego roku zarejestrowano 182 sztuki Nissana LEAF, co stanowiło 52% sprzedaży w segmencie samochodów stuprocentowo elektrycznych.

LEAF jest powszechnie chwalony za technologię inteligentnej integracji i łatwość obsługi. Jego akumulator można ładować ze zwykłego domowego gniazdka, z ładowarki naściennej, a także w coraz liczniejszych punktach szybkiego ładowania, których w Europie jest już ponad 7900. Oferowana przez Nissana pionierska technologia Vehicle-to-Grid umożliwia nie tylko czerpanie energii z sieci w celu doładowania akumulatora, ale także odsprzedaż nadwyżek energii zakładowi energetycznemu. Innowacyjność tej koncepcji została nagrodzona w plebiscycie Auto Express Technology Award w lipcu 2018 roku.

Nowy LEAF jest wizytówką strategii Nissan Intelligent Mobility. Samochód jest wyposażony w takie technologie wspomagające kierowcę, jak ProPILOT i ProPILOT Park, a także w unikatowy e‑Pedal, który umożliwia ruszanie z miejsca, przyspieszanie i hamowanie do pełnego zatrzymania wyłącznie poprzez operowanie jednym pedałem. Trzy czwarte nabywców nowego Nissana LEAF decyduje się na system ProPILOT, a e‑Pedal został wskazany jako ulubione rozwiązanie przez 27 000 kierowców, którzy w tym roku odebrali już swoje elektryczne Nissany. Technologia i innowacyjność nowego Nissana LEAF zapewniają niezapomniane wrażenia z jazdy.

Gareth Dunsmore, dyrektor ds. samochodów elektrycznych w Nissan Europe, powiedział:

„Nowy LEAF jest ważnym krokiem w realizacji wizji Nissana dotyczącej inteligentnego, w pełni zintegrowanego doświadczenia z użytkowania samochodu elektrycznego”.

„Fakt, że LEAF spotyka się z tak przychylnym przyjęciem zarówno wśród zmotoryzowanych, jak i krytyków, w kontekście rosnącej popularności samochodów elektrycznych i mimo coraz dłuższej listy rywali potwierdza tylko jego atuty. W tej sytuacji jesteśmy pewni, że pozycja modelu LEAF jako lidera rynku samochodów elektrycznych w przyszłości będzie się jeszcze umacniać”.

Od premiery rynkowej Nissan LEAF zdobył wiele ważnych międzynarodowych nagród, w tym tytuł „Światowego Zielonego Samochodu Roku 2018” w plebiscycie World Car Awards oraz nagrodę „Best of Innovation” za inteligentne systemy w pojeździe i technologię jazdy autonomicznej przyznaną przez Consumer Technology Association. Najnowszy Nissan LEAF uzyskał także pięciogwiazdkową ocenę w rygorystycznych testach bezpieczeństwa Euro NCAP.

Od premiery rynkowej w 2010 roku Nissan LEAF buduje swoją solidną reputację potwierdzoną ponad setką globalnych nagród i liczbą ponad 340 000 sprzedanych egzemplarzy na świecie. Imponująca seria nagród przyznanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy dowodzi, że druga generacja Nissana LEAF skutecznie kontynuuje sukcesy swojego poprzednika.

Źródło: Nissan