Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
ffffe
4.06

Nissan Qashqai

Nissan Qashqai

Nissan Qashqai to kompaktowy SUV w ofercie japońskiego producenta, produkowany od grudnia 2006 roku w fabryce Nissan Motor Manufacturing UK i jest pierwszym modelem zaprojektowanym przez Nissan Design Europe w Londynie.

Po raz pierwszy Nissan Qashqai został zaprezentowany jako samochód koncepcyjny podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 2004 roku, a w wersji produkcyjnej zadebiutował podczas Salonu Samochodowego w Paryżu w 2006 roku.

I generacja (2006-2013)

Nissan chciał dzięki modelowi Qashqai pierwszej generacji wypełnić lukę w ofercie między Nissanem Tiidą, a Nissanem Primerą. Do jego podstawowego wyposażenia należą m.in. poduszki powietrzne, ABS i ESP. Jest dostępny z napędem na przód lub z napędem na cztery koła. Dynamiczna, smukła sylwetka Qashqaia przypomina nieco Nissana Murano.

W lipcu 2008 roku rozpoczęto produkcję siedmioosobowej wersji modelu o nazwie Nissan Qashqai+2. Była to wprowadzona na rynek w październiku 2008 roku większa wersja standardowego modelu z rozstawem osi powiększonym o 135 mm, całkowitą długością samochodu przedłużoną o 211 mm oraz zwiększoną wysokością dachu w tylnej części, aby zapewnić zachowanie komfortu podróży w trzecim rzędzie siedzeń. Wykończenie wnętrza i paleta silników pozostały takie same jak w standardowym modelu. Qashqai+2 został wycofany po roku modelowym 2013 i zastąpiony w ofercie nową wersją Nissana X-Trail z siedmiomiejscową konfiguracją.

Z początkiem 2010 roku Nissan Qashqai pierwszej generacji przeszedł facelifing zyskując m.in. całkowicie odnowioną przednią część nadwozia oraz tylne światła LED. Wszystkie warianty otrzymały również system ESP w standardowym wyposażeniu. Rok później, czyli w 2011 roku została odświeżona paleta jednostek napędowych Nissana Qashqai pierwszej generacji.

II generacja (2013-2021)

Druga generacja Nissana Qashqai (J11) została zaprezentowana w listopadzie 2013 roku, a już następnego roku samochód otrzymał nagrodę "What Car?" i tytuł "Samochód Roku 2014".

Nowy Qashqai był o 49 mm dłuższy oraz minimalnie niższy i szerszy od swojego poprzednika, a z okazji wprowadzenia na rynek nowej generacji Nissan przygotował specjalną wersję swojego crossovera. Qashqai Premier Limited Edition był limitowany do 2007 egzemplarzy i oferowany w czterech kolorach. Wszystkie samochody z limitowanej edycji wyposażone były w silnik 1.6 dCi i zaawansowany napęd ALL-MODE 4×4-i

Z początkiem 2014 roku w przeprowadzonych testach bezpieczeństwa niezależna organizacja Euro NCAP przyznała 5 gwiazdek modelowi Nissan Qashqai. W 2016 roku podczas salonu samochodowego w Genewie Nissan zaprezentował koncepcję ekskluzywnego crossovera marki Nissan przedstawiając model Qashqai Premium Concept. Jeszcze tego samego roku na rynku pojawił się Nissan Qashqai Black Edition, który miał wyznaczać nowy standard wyrafinowanego wzornictwa w segmencie crossoverów nadającego mu estetykę klasy premium.

Zmodyfikowany Nissan Qashqai drugiej generacji po faceliftingu został zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 2017 roku, a podczas North American International Auto Show w Detroit ogłoszono wprowadzenie modelu na rynek USA pod nazwą Nissan Rogue Sport.

Wkrótce po tym producent zaprezentował ofertę nowej odsłony modelu na rynku polskim. W poliftowej wersji Qashqaia zachowano dotychczasową ofertę silnikową. Do wyboru były dwa silniki benzynowe: 1.2 DIG-T 115 KM i 1.6 DIG-T 163 KM oraz dwa wysokoprężne: 1.5 dCi 110 KM i 1.6 dCi 130 KM, sześciobiegowa przekładnia manualna lub automatyczna skrzynia CVT Xtronic oraz dwa rodzaje napędu, na jedną lub obie osie. W 2018 roku w ofercie pojawił się pierwszy Nissan Qashqai z systemem ProPILOT, który jest pierwszym krokiem Nissana na drodze do autonomicznej jazdy.

III generacja (2021-)

Wprowadzony w 2021 roku Nissan Qashqai trzeciej generacji był pierwszym nowym modelem przeznaczonym na rynek europejski wykorzystującym platformę CMF-C, która zapewnia najnowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne dostępne na ten moment w branży motoryzacyjnej.

Qashqai nowej generacji już w wersji podstawowej dostępny był ze znanym z poprzedniego modelu silnikiem benzynowym 1.3 DIG-T, ale z technologią mild hybrid dostępną w dwóch wariantach mocy 140 KM i 158 KM. Model współpracował z 6-biegową skrzynią manualną lub nową przekładnią Xtronic.

W 2022 roku model otrzymał także debiutujący na europejskim rynku nowy układ napędowy - Nissan Qashqai e-POWER pojawił się w ofercie jesienią tego samego roku. Układ łączy 1,5-litrowy silnik benzynowy o zmiennym stopniu sprężania o mocy 158 KM z silnikiem elektrycznym o mocy 190 KM, generatorem prądu i falownikiem.

Ceny nowych modeli

Nissan Qashqai - Fotogalerie

Ostatnie 30 wiadomości związane z Nissan Qashqai:

Oryginalny Nissan Qashqai 2024 - teraz jeszcze lepszy

Nissan-Qashqai-2024W wysoce konkurencyjnym segmencie crossoverów, któremu początek dał Qashqai, pionierski model Nissana, sytuacja zmienia się niezwykle dynamicznie. W ciągu nieco ponad trzech lat ...

czytaj dalej

Napęd e-Power Nissan Qashqai: rewolucyjna technologia dla miejskich podróży

Nissan-Qashqai-ePowerNissan Qashqai to popularny model samochodu, który zyskał uznanie na rynku za swoją wszechstronność i stylowy wygląd. Teraz, dzięki innowacyjnemu napędowi e-Power, Nissan Qashqai ...

czytaj dalej

Nissan Qashqai e-POWER w limitowanej edycji Black Edition

Nissan Qashqai e-POWER w limitowanej edycji Black Edition Po wprowadzeniu w ubiegłym roku innowacyjnego zespołu napędowego e‑POWER w modelu Qashqai, Nissan opracował limitowaną wersję tego kultowego...

czytaj dalej

Nissan Qashqai najbardziej niezawodnym autem w Wielkiej Brytanii

Nissan Qashqai najbardziej niezawodnym autem w Wielkiej Brytanii Nowy Nissan Qashqai został uznany za najbardziej niezawodny samochód w Wielkiej Brytanii na podstawie wyników ankiety przeprowadzonej wśród 50 000 brytyjskich...

czytaj dalej

Nissan Qashqai e-POWER trafia do pierwszych klientów

Nissan Qashqai e-POWER trafia do pierwszych klientów Pierwsze egzemplarze Nissana Qashqai z unikatowym zelektryfikowanym układem napędowym e-POWER trafiają właśnie do klientów w...

czytaj dalej

Nissan Qashqai e-POWER - crossover z unikatowym zelektryfikowanym układem napędowym

Nissan-Qashqai-ePowerNissan Qashqai, dzięki unikatowej i innowacyjnej technologii e-POWER, po raz kolejny dokonuje przełomu w segmencie crossoverów, który został stworzony przez markę w 2007 roku. ...

czytaj dalej

Pozostałe artykuły ...

Nissan - archiwum artykułów