Nissan Qashqai oferuje użytkownikom crossoverów nowy poziom osiągów

Nissan Qashqai oferuje użytkownikom crossoverów nowy poziom osiągów17.10.2018
Do sprzedaży trafił właśnie Nissan Qashqai z zupełnie nowym silnikiem benzynowym o pojemności 1,3 litra, rozwijającym moc 140 lub 160 KM z 6 biegową przekładnią manualną lub najnowszym 7 biegowym dwusprzęgłowym automatem (DCT).

Qashqai — najlepiej sprzedający się crossover w Europie — jest teraz jeszcze atrakcyjniejszy dzięki nowej gamie niezwykle wydajnych benzynowych zespołów napędowych oraz zupełnie nowemu systemowi multimedialnemu o znacznie poszerzonej funkcjonalności.

Najnowsze benzynowe zespoły napędowe

Do sprzedaży trafił właśnie Nissan Qashqai z zupełnie nowym silnikiem benzynowym o pojemności 1,3 litra, rozwijającym moc 140 lub 160 KM.

Nissan Qashqai
Nissan Qashqai

Może mu towarzyszyć sześciobiegowa przekładnia manualna lub najnowszy siedmiobiegowy dwusprzęgłowy automat (DCT). Obie wersje są oferowane z przednim napędem. Skrzynia DCT, która w Nissanie produkowanym na masową skalę pojawia się po raz pierwszy, zapewnia sportowe i bardziej bezpośrednie wrażenia dynamiczne, w tym lepsze przyspieszenie przy ruszaniu.

Udoskonalona gama napędów benzynowych wyróżnia się nie tylko mniejszymi wartościami spalania i emisji CO2, ale także wyznacza nowy standard pod względem wrażeń z jazdy Nissanem Qashqai. Klienci zauważą poprawę elastyczności i dynamiki dzięki większej mocy, wyższemu momentowi obrotowemu i lepszej kulturze pracy silników, które są też bardziej ciche. Wydłużone zostały również terminy okresowych przeglądów.

Nissan Qashqai
Nissan Qashqai

Wszystkie trzy zespoły napędowe oferują parametry konkurencyjne w porównaniu z ofertami innych producentów, a w wielu przypadkach ich wartości emisji CO2 są znacznie niższe.

Pełne informacje na temat nowego silnika benzynowego są dostępne w osobnym komunikacie.

Nowy system multimedialny NissanConnect

W crossoverze Qashqai dostępny jest teraz nowy system multimedialny Nissana o znacznie poszerzonej funkcjonalności.

Nissan Qashqai
Nissan Qashqai

Zupełnie nowy NissanConnect to zaawansowany system multimedialny, który poprawia komunikację między kierowcą a pojazdem. Korzyścią dla klienta jest płynna i intuicyjna integracja smartfona z samochodem, a także możliwość pobierania map i aktualizacji oprogramowania drogą bezprzewodową. Interfejsy Apple CarPlay i Android Auto należą do wyposażenia standardowego wszystkich wersji oprócz podstawowej Visia.

Użytkowników zachęca się do pobrania na smartfony zupełnie nowej aplikacji Door to Door Navigation, która zapewnia dostęp do dodatkowych funkcji systemu. W nowym systemie NissanConnect zainstalowano także aplikację TomTom Premium Traffic, która na bieżąco dostarcza bardzo dokładnych danych o ruchu drogowym w celu optymalizacji czasu dojazdu.

Źródło: Nissan