Nissan rozszerza ofertę modelu LEAF

Nissan rozszerza ofertę modelu LEAF13.03.2019
Nissan zapowiedział wprowadzenie nowych wersji do oferty modelu LEAF, tym samym jeszcze bardziej zwiększając atrakcyjność najpopularniejszego w 100% elektrycznego samochodu w Europie.

Po błyskotliwym sukcesie wersji limitowanej LEAF e+ 3.ZERO Nissan postanowił na stałe dodać do wersji Tekna i N-Connecta opcję z wydłużonym zasięgiem.

Drugą ważną zmianą w gamie modelu LEAF jest jej rozszerzenie o nową wersję podstawową. Teraz dzięki Nissanowi LEAF samochody elektryczne staną się bardziej przystępne niż kiedykolwiek, oferując przy tym konkurencyjną specyfikację. Zaprojektowany z myślą o miejskich kierowcach, LEAF w podstawowej wersji jest wyposażony w ładowarkę pokładową 3,6 kW, umożliwiającą zarówno szybkie, jak i standardowe ładowanie.

LEAF zyskał również szereg nowych elementów wyposażenia w zakresie łączności i technologii, które jeszcze bardziej potęgują przyjemność z użytkowania pojazdu. W połączeniu z zupełnie nową aplikacją Nissan Connect Services, system nawigacji w tym modelu zyskuje nowe możliwości. Usługa TomTom Premium Traffic – dostarczająca bieżących informacji o ruchu drogowym z funkcją optymalizacji trasy dojazdu – wraz z nawigacją „door do door” zapewniają wszechstronną pomoc podczas jazdy. Nowa aplikacja dla smartfonów Nissan Connect będzie oferować także kilka funkcji zdalnego sterowania związanego z ładowaniem pojazdu i monitorowaniem stanu akumulatora.

Nissan LEAF
Nissan LEAF

Nowe wersje Nissana LEAF można zamawiać już teraz, z przewidywanym terminem dostawy latem 2019 roku.

Ken Ramirez, pierwszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Nissan Europe, powiedział: „Jesteśmy niesamowicie dumni z faktu, że Nissan LEAF był numerem jeden wśród samochodów elektrycznych w Europie w 2018 roku, a w tym roku nadal jest najlepiej sprzedającym się modelem na kontynencie. Wierzyliśmy w elektromobilność w 2010 roku, kiedy wprowadzaliśmy na rynek Nissana LEAF, czyli pierwszy na świecie masowo produkowany samochód elektryczny, i nadal wierzymy w jej rozwój. Co ważniejsze, w elektryczną mobilność wierzy także ponad 130 000 kierowców Nissanów LEAF w Europie i to oni są najbardziej zadowolonymi klientami Nissana”.

„Dzisiaj ogłaszamy pełną gamę Nissana LEAF na Europę, w tym wersję e+, która ponownie podniesie poprzeczkę na rynku. Wraz z systemem ProPILOT i wszystkimi zaawansowanymi technologiami Nissan LEAF jest prawdziwą ikoną inteligentnej mobilności Nissana”.

Najnowsza wersja Nissana LEAF z wydłużonym zasięgiem miała swój udany debiut wraz z premierą limitowanego Nissana LEAF e+ 3.ZERO w styczniu 2019 roku. LEAF e+ ma szacunkowy zasięg do 385 km* na jednym ładowaniu, a imponująca moc 217 KM pozwala uzyskać przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,1 s. Wersja ta jest standardowo wyposażona w zaawansowaną technologię wspomagania jazdy ProPILOT.

W ciągu 24 godzin od premiery zamówiono 1282 sztuk z pierwszej partii 5000 egzemplarzy dostępnych do sprzedaży w Europie. Ten niewątpliwy sukces nastąpił po rekordowym dla Nissana LEAF roku 2018, w którym osiągnął najwyższą sprzedaż wśród samochodów elektrycznych w Europie, a w Norwegii był najlepiej sprzedającym się samochodem osobowym. Od premiery modelu w 2010 roku na całym świecie sprzedano ponad 400 000 sztuk Nissana LEAF.

Źródło: Nissan