Premiera modelu LEAF NISMO RC w Europie

Premiera modelu LEAF NISMO RC w Europie28.01.2020
Innowacyjny samochód wyścigowy z dwoma silnikami elektrycznymi, Nissan LEAF NISMO RC debiutuje w Europie na torze Ricardo Tormo w hiszpańskiej Walencji.

Nissan jest znany na świecie z dopracowanych samochodów elektrycznych oraz doświadczenia w sporcie samochodowym. Firma połączyła oba te atuty w modelu LEAF NISMO RC, będącym wizytówką mocy, innowacyjności oraz emocji, jakich dostarcza technologia Nissana wykorzystywana w samochodach elektrycznych.

Nissan LEAF NISMO RC z napędem na wszystkie koła rozwija ponad dwukrotnie większą moc maksymalną oraz wyższy moment obrotowy w porównaniu z zaprezentowanym w 2011 roku poprzednikiem opartym na modelu LEAF pierwszej generacji. 322 KM mocy i 640 Nm momentu obrotowego dostępnego natychmiast po uruchomieniu silnika zapewniają błyskawiczne przyspieszenie. LEAF NISMO RC rozpędza się od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,4 sekundy.

Nissan LEAF NISMO RC
Nissan LEAF NISMO RC

Najnowszy LEAF NISMO RC nie powstał wyłącznie jako samochód pokazowy. Stanowi on poligon doświadczalny dla przyszłych technologii oraz służy zaprezentowaniu nieograniczonego potencjału samochodów elektrycznych marki Nissan. Na jego przykładzie firma chce sprawdzić, co można osiągnąć dzięki napędowi na wszystkie koła z dwoma silnikami elektrycznymi. Samochód jest również wyrazem zaangażowania Nissana w konsekwentne rozwijanie i doskonalenie elektrycznych modeli dla kierowców z całego świata.

LEAF NISMO RC oczywiście dzieli zaawansowaną technologię z seryjnym Nissanem LEAF - najpopularniejszym samochodem elektrycznym na świecie, sprzedanym od 2010 roku w liczbie 450 000 egzemplarzy. Wyścigowa odmiana została zaprezentowana po raz pierwszy w Europie na torze Ricardo Tormo w hiszpańskiej Walencji.

Nissan LEAF NISMO RC
Nissan LEAF NISMO RC

„Połączenie doświadczenia Nissana jako pioniera na rynku seryjnych samochodów elektrycznych z ponad 60-letnią historią innowacji NISMO w sporcie samochodowym zaowocowało zaprojektowaniem wyjątkowego pojazdu” — powiedział Michael Carcamo, globalny dyrektor działu sportu samochodowego w firmie Nissan.

„Dla Nissana litera „E” w skrócie „EV” oznacza także „emocje”. Przyjmując taką filozofię, zaprojektowaliśmy Nissana LEAF NISMO RC. Jednym z założeń było wzmocnienie przyjemności z jazdy samochodem elektrycznym, oferującym zupełnie nowy poziom emocji związanych z użytkowaniem takiego pojazdu” - dodał Carcamo.

Natychmiastowe przyspieszenie to cecha nie tylko modelu LEAF NISMO RC, ale każdego samochodu elektrycznego marki Nissan. W pełni elektryczny zespół napędowy zapewnia emocjonujące wrażenia z jazdy, którym towarzyszą inteligentne rozwiązania stylistyczne i konstrukcyjne oraz zaawansowane opcje łączności. LEAF NISMO RC jest demonstracją mocy i osiągów technologii samochodów elektrycznych, stanowiącej ważny element wizji Nissan Intelligent Mobility.

Nissan LEAF NISMO RC
Nissan LEAF NISMO RC

Zespół napędowy w Nissanie LEAF e+ zapewnia zasięg zwiększony o około 40% w porównaniu z wersją 40 kWh, co zaspokaja potrzeby szerokiej rzeszy klientów. LEAF e+ jest również wyposażony w technologię ProPILOT Nissana oraz zapewniający radość z jazdy e-Pedal, który umożliwia przyspieszanie, zwalnianie i zatrzymywanie samochodu jedynie poprzez operowanie pedałem przyspieszenia, dzięki czemu jazda staje się niezwykle płynna, a kierowca ma maksymalną kontrolę.

„Każdy, kto miał okazję poprowadzić Nissana LEAF wie, ile przyjemności sprawia jazda tym samochodem” - powiedziała Helen Perry, dyrektor działu samochodów elektrycznych w Nissan Europe.
„W modelu LEAF e+ 217-konny silnik elektryczny w połączeniu z większym akumulatorem i systemem e-Pedal, sprawia, że wrażenia z jazdy są jeszcze intensywniejsze. Samochód okazał się też prawdziwym przebojem wśród klientów. Około 20% sprzedaży modelu LEAF przypada właśnie na tę najbogatszą wersję”.
Nissan LEAF NISMO RC
Nissan LEAF NISMO RC

Źródło: Nissan