Nissan przedstawia paletę kolorów modelu Ariya

Nissan przedstawia paletę kolorów modelu Ariya12.03.2021
Wyznaczając nowy początek w projektowaniu pojazdów elektrycznych marki, Nissan prezentuje bogatą paletę dziesięciu kolorów nadwozia modelu Ariya, inspirowanych duchem innowacji i przyszłości.

Starannie dobrane odcienie podkreślają technologiczny charakter futurystycznej, zelektryfikowanej stylistyki modelu Ariya, w zachwycający sposób łącząc światy elektrycznej mobilności i designu.

Wyrazista paleta lakierów definiuje tożsamość wizualną modelu Ariya, inspirowaną elektrycznym układem napędowym nowej generacji, najnowocześniejszymi funkcjami łączności i zaawansowanymi systemami wspomagającymi jazdę.

Nissan
Nissan Ariya w kolorze Akatsuki Copper

Bogata gama obejmująca cztery jednokolorowe i sześć dwukolorowych opcji kolorystycznych nadwozia została zaprojektowana tak, aby podnieść atrakcyjność i walory estetyczne modelu Ariya. Co najważniejsze, te niesamowite odcienie są nakładane przy użyciu wysoce zaawansowanej, przyjaznej dla środowiska technologii, która redukuje emisję dwutlenku węgla o 25% – znacznie zmniejszając wpływ na środowisko tego bezemisyjnego pojazdu.

Nowe kolory symbolem nowej ery elektryfikacji

Nowy Nissan Ariya stał się dla projektantów odpowiedzialnych za kolorystykę okazją do stworzenia nowej identyfikacji wizualnej dla samochodów elektrycznych marki.

Nissan
Nissan Ariya w kolorach Pearl Black, Pearl White, Pearl Blue

Chcąc podkreślić drzemiącą pod maską Nissana Ariya moc i stworzyć odpowiednią oprawę dla zastosowanych w nim najnowszych rozwiązań technologicznych, zespół projektantów wybrał dwa zupełnie nowe kolory - Akatsuki Copper i Aurora Green. Emanujące spokojem i optymizmem odcienie zostały stworzone specjalnie dla tego wyjątkowego elektrycznego crossovera coupé.

„Inwencja twórców modelu Ariya stanowiła dla nas prawdziwą inspirację, sprawiając, że zmieniliśmy całkowicie nasze podejście do projektowania kolorów” – mówi Lesley Busby, menedżer ds. kolorystyki w Nissan Design Europe.

„Ariya stanowi ukoronowanie wiedzy i doświadczenia Nissana w zakresie mobilności elektrycznej, a zarazem jasną i czytelną deklarację marki dotyczącą przyszłego kierunku rozwoju pojazdów elektrycznych. Nasz zespół dołożył wszelkich starań, aby posługując się nowym, futurystycznym i technologicznym językiem stylistycznym, stworzyć kolorystykę, która idealnie współgrałaby z innowacyjną elektryczną osobowością modelu Ariya” – kontynuuje Lesley Busby.
Nissan
Nissan Ariya w kolorach Ceramic Grey, Gun Metallic, Warm Silver

Akatsuki Copper w wolnym tłumaczeniu oznacza „miedziany świt”. Kolor doskonale oddaje blask pierwszych promieni wschodzącego słońca, które jednocześnie symbolizują narodziny nowej tożsamości marki Nissan. Metaliczne refleksy nawiązują do doskonałych właściwości przewodnictwa elektrycznego miedzi, co stanowi wyraźny ukłon w stronę zaawansowanej technologii tego modelu.

Kolor Aurora Green zawdzięcza swoją nazwę wyjątkowemu zjawisku zorzy polarnej występującemu powszechnie w rejonie Arktyki. W zależności od kąta patrzenia mieniący się różnymi odcieniami lakier nadwozia przybiera różne barwy, od głębokiej zieleni aż po purpury, ukazując w intrygujący dla oka sposób ten jeden z najpiękniejszych cudów natury.

Kolory opracowane z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologii

Nissan Ariya, nowatorski w każdym calu, idzie o krok dalej w swojej innowacyjności i wprowadza zupełnie nowy poziom perfekcji i głębi do ulubionych kolorów klientów, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technik produkcji lakierów.

Nissan
Nissan Ariya w kolorach Aurora Green, Tinted Red, Burgundy

Czarna Perła (Pearl Black) – stworzona na bazie nowego pigmentu – urzeka głębią i wielowymiarowością koloru. Zaawansowana technologia produkcji została wykorzystana do stworzenia złożonej, czystej i wyrazistej kompozycji kolorystycznej Białej Perły (White Pearl). Nigdy wcześniej biel w pojazdach Nissana nie była tak przejrzysta i pełna blasku. Dwukolorowa wersji nadwozia wykorzystuje efekt kontrastu z lakierowanym na czarno dachem, w którym dzięki nowemu pigmentowi udało się uzyskać niezwykłą głębię koloru.

Lesley Busby powiedziała: „Zdajemy sobie sprawę, że właściciele samochodów w Europie i na całym świecie najchętniej wybierają czarny lub biały lakier nadwozia. Pamiętając o nich nadaliśmy ich ulubionym kolorom zupełnie nowy i wyjątkowy wymiar, który podkreśla charakter premium nowego modelu. Paleta kolorów Nissana, którą wyróżnia najwyższa jakość i dbałość o każdy nawet najdrobniejszy szczegół, otwiera nowy rozdział w kolorystyce marki.”

Bardziej przyjazne środowisku technologie produkcji

Wykorzystując innowacyjne technologie dla zapewnienia zgodności produkcji lakierów samochodowych z zasadami zrównoważonego rozwoju, Nissan wprowadził lakier na bazie wody, który może być nakładany w niższej temperaturze, dzięki czemu można jednocześnie lakierować wszystkie części pojazdu. Usprawnia to cały proces aplikacji i przekłada się w konsekwencji na redukcję emisji dwutlenku węgla o 25%.Źródło: Nissan