Nissan Tiida od czerwca w Polsce

Nissan Tiida od czerwca w Polsce28.03.2007
Nissan Europe w oficjalnym komunikacie zapowiedział, ze od czerwca 2007 roku na wybranych rynkach europejskich, wprowadzi nowy kompaktowy model Taida zastępujący w segmencie C wysłużony model Almera ...

Tiida będzie uzupełnieniem gamy Nissana w klasie średniej, która dzis reprezentowana jest przez crossovera Qashqai. Wprowadzenie nowego modelu poprzedziły badania marketingowe na rynkach, gdzie dotychczas dużą popularnością cieszyły się modele Almera i Primera i gdzie istnieje grupa lojalnych klientów Nissana.

Nissan Tiida od czerwca w Polsce 1 Takim rynkiem okazała się również Polska. W czerwcu 2007 znajdzie się ona wśród krajów, gdzie sprzedawany będzie nowy kompakt Nissana z wysoko poprowadzoną linią dachu. Oprócz Polski Tiida oferowana będzie w Bułgarii, Chorwacji, Łotwie, Litwie, Estonii, Czechach, Finlandii, Grecji, Węgrzech, Irlandii, Rumunii, Rosji, Słowacji, Słowenii, Ukrainie oraz na Malcie i Cyprze.

Cenowo Tiida pozycjonowana będzie pomiędzy modelem Note i Qashqai. Dostępne będą dwa rodzaje nadwozia – czterodrzwiowy sedan i pięciodrzwiowy hatchback. Gama silników obejmować będzie: benzynowe jednostki 1,6 i 1,8 litra o mocach 110 i 126 KM oraz diesla dCi 1,5 o mocy 105 KM.

Ten kompaktowy model Nissana od pewnego czasu sprzedawany jest z sukcesami w Japonii i USA, gdzie nosi nazwę Versa. Informację o cenach i wyposażeniu europejskich modeli, Nissan przedstawi w kwietniu.

Źródło: Nissan Europe, Informacja Moto Target